Jaké stereotypy dnešní společnosti mě štvou ?

23. listopadu 2017 v 22:00 | Nelly Cadlenson |  Ostatní

Často mi připadá, že hodně lidí nepřijímá určité věci. Ať se jedná o cokoliv, co vybočuje z řady, tak je to něco nenormálního, špatného nebo pohoršujícího. Nikdy jsem neměla ráda, když všichni chtěli tu stejnou věc nebo něco stejného, co chce každý. Možná natruc jsem to ostatní nechtěla. Přišlo mi to možná zbytečné a nezajímavé. Jako kdyby se lidé stali ovcemi a dělali jenom to, co se od nich očekává a co se vlastně považuje za normální a jak by to mělo být. Postupně bych se k určitým oblastem chtěla věnovat... Možná to některé může znepokojit a říct si, že jsem feministka, ale tak to rozhodně není. Jen to tak možná zní.

1) Muž musí být vyšší jak žena

Říká se, že by muž měl být vyšší, aby žena měla jistotu, že je v bezpečí. Ano, je to skvělý pocit. Občas se stane, že Vám padne do oka muž, který je o hlavu menší (u mě se to stává často). Je zbytečné se zaobírat druhými, kterým to přijde směšné nebo divné, protože důležité je, co cítím já s tím člověkem. Věřím, že výška muže neurčuje jeho mužnost. I muž, který je vysoký, svou mužnost může postrádat. Taky věřím, že mužům menšího vzrůstu to musí obírat jejich sebevědomí a často je to musí štvát, ale tady nejde o výšku ale o charisma. I žena s vysokým mužem se může cítit jako jeho matka spasitelka.

2) Svatba


V žádném případě nejsem proti svatbám. Mám je moc ráda. Když jsem pracovala v penzionu, tak jsme tam měli svatbu každý týden a moc mě to bavilo. To chystání, obřad, výzdoba a veškeré tradice, které se mají dodržovat. Je to stále na stejné brdo, ale každá svatba je jiná. Podle mého názoru by takové ceremoniály být ani nemusely. Myslím si, že je to vyhození peněž oknem. Dát tolik peněž za alkohol, jídlo, výzdobu, šaty a další drobnosti... Mně osobně by to bylo líto. Kdybych se někdy měla vdávat, tak jedině u moře na řeckém ostrově Santorini v mé a jeho přítomnosti. Tenhle den by měl být především vyhrazený pro milence, ale připadá mi, že lidé, co mají velkou hostinu, jsou spíše ve stresu ze všeho kolem. Starají se o to, aby měli všichni všechno. Takže je to vlastně oslava pro hosty než pro nevěstu a ženicha. Ano, hosté jim věnují tu hodinu, kdy jsou na scéně pouze svatebčané, ale pak přichází na řadu jídlo a alkohol. Možná má někdo jiný názor a nikomu nic nevyvracím. Sděluji pouze ten svůj, protože podle mě by to měl být bezstarostný poklidný den.

3) Podpatky slouží pouze menším ženám

Teď se dostávám k téhle věci. Při mých 180 cm bych si z pohledu některých lidí neměla dovolit žádné podpatky. Přezdívky typu žirafo, haluz nebo dlouhán mě ještě víc motivuje k tomu, abych si dala ty nejvyšší boty. Ostatním přijde normální, že si takové boty obuje dívka menšího vzrůstu. Ale jestli si je nazuje vysoká holka, tak to už je trochu moc pro některé. Občas sledovat ty pohledy lidí stojí zato! Z mého pohledu je to trochu diskriminace vysokých holek. Mám ráda pocit dominance, a právě podpatky mi tenhle pocit dodávají (samozřejmě se ráda dívám na svět z vysoka). 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S-hejvi S-hejvi | Web | 24. listopadu 2017 v 20:33 | Reagovat

Ty podpatky jsou zlo! Přesně tenhle předsudek taky nemám ráda, nikdo nemůže za svoji výšku a jako dáma má právo se oblékat každá žena :) Mimochodem nádherná fotka!

2 Elis Elis | Web | 26. listopadu 2017 v 11:01 | Reagovat

Hodně znám pohledy u mé vyšší kamarádky a jejího kluka, který je menší než ona. Můj přítel je opravdu vysoký a já jsem malá, pomatuji si, že když jsme tenkrát všichni 4 šli společně po ulici, někdo si neodpustil poznámku typu: Neprohodily jste si ty kluky?
Přijde mi, že když se mají 2 rádi, tak je výška a další faktory úplně pase.
A co se týče podpatků, jak jsem zmínila jsem malá, ale sama bych řekla, že ať si je nosí kdo chce. To, že je někdo vysoký hned neznamená, že nesmí mít podpatky. Přece proč ne, souhlasím s tebou :)

3 Adel Adel | Web | 8. prosince 2017 v 1:01 | Reagovat

jo ta výška s tím souhlasím.. Já sem vysoká jako žirafa a aby mi někdo řikal ať nenosim podpatky.. to určitě :)

4 Natálie Natálie | Web | 12. prosince 2017 v 11:48 | Reagovat

jednou jedinkrát jsem měla menšího kluka.. (nemyslím tím zrovna na chození, ale myslím, že je ti jasné jak.. :D ) a už bych do toho nikdy nešla.. když si na to vzpomenu tak se vždy musím oklepat.. bylo to, jako když by se po mě plazilo malé dítě.. já prostě potřebuju mít kluka který je alespoň o trošku vyšší.. a mám 179cm.. :D .. s tou svatbou. ono se ti to řekne.. ale když přijde na lámání chleba tak ti nikdo nic nedá.. a když by jsi měla s tím chlapem dítě, rozešli by jste se a všechno by bylo napsané na něho.. a on tě vyhodí.. tak budeš dělat co? v tomhle se po svatbě musí věci dělit.. takže by ti musel dát alespoň peníze - rozdíl je pak předmanželská smlouva, to už je něco jiného.. - ale já bych třeba nechtěla dítě a nemít po svatbě.. v tomhle mám trochu jinačí názor než ty.. stát se ti to nemusí, to neříkám, ale když přijde na lámání chleba, málo kdo se nezachová jako hajzl.. a ty podpadky kvůli tomu nenosím :D i ségra mě kvůli tomu kritizovala.. a tak jsem se na to vykašlala a začala jsem nosit pohodlné nízké boty.. :)

5 Denia Denia | Web | 16. prosince 2017 v 13:52 | Reagovat

Menší kluci mě moc nepřitahují, abych pravdu řekla, ale spíše to není výškou, ale nějakou jinou podmíněnou věcí, a taky možná proto, že mně nikdo moc malý nepřipadá při svých 164cm :D.
Co se týče svatby.. no, příští rok naši rodinu taky jedna čeká, a už teď vím, jak moc hrotit se to bude, ale já mám ráda oslavy, alkohol i tanec, takže to beru takhle :-D :-).
Podpatky mám ráda, ale u vyšších žen mi nepřijde, že by si je nemohly dovolit :-). Právě naopak, ukazují svou dominanci a sebevědomí, ostatně podpatky k ženám všeobecně patří, bez ohledu na jejich výšku :-).

6 Markét K. Markét K. | Web | 1. ledna 2018 v 22:33 | Reagovat

Výšku jsem nikdy moc neřešila, protože měřím kolem 165 cm, ale problém s podpatky jsem kolikrát řešila s kamarádkou. Miluje podpatky a také patří k vyšším ženám, ale přesně jak píšeš ty, vůbec jí to nebrání je nosit. A svatba? Jsem názoru, že by měla být hlavně pro ženicha a nevěstu a měli by si ten den užít. Vždycky jsem chtěla malou svatbu, kde se alkohol omezí. Kamarádky sestra to také měla tak, že na svatbě vůbec neměli tvrdej alkohol, ale jen víno nebo pivo.

8 Tina Tina | E-mail | 4. dubna 2018 v 21:37 | Reagovat

[4]:To není tak úplně pravda. Na dítě by platil tak jako tak, i pokud nejsou manželé. Navíc se přispívá i manželce, pokud během mateřské nepracuje. A pokud spolu dva žijí dlouho, stejně se bude majetkové vyrovnání nějakým způsobem řešit. Tudíž svatba proto, abych si něco "pojistila" je nesmysl.

9 Tina Tina | E-mail | 4. dubna 2018 v 21:37 | Reagovat

[4]:To není tak úplně pravda. Na dítě by platil tak jako tak, i pokud nejsou manželé. Navíc se přispívá i manželce, pokud během mateřské nepracuje. A pokud spolu dva žijí dlouho, stejně se bude majetkové vyrovnání nějakým způsobem řešit. Tudíž svatba proto, abych si něco "pojistila" je nesmysl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama