Nechci k vám patřit...

19. října 2017 v 21:01 | Nelly Cadlenson |  Ostatní

Je večer a sedím za stolem v olomoucké knihovně. Měla bych pravděpodobně číst a dělat si zápisky z knížky od Denise McQuaila, ale nejde to. Jsem zaposlouchaná do Phila Collinse a v hlavě mě tlačí několik myšlenek.
Je to zvláštní, ale ani jsem se neozvala, jak to jde na vysoké. Ani jsem nevyjádřila své pocity. Mám je fakt smíšené a nevím, jestli je to to pravé, o čem bych chtěla psát. Na bedrech mám strašně moc povinností tak,
že nic nestíhám, tak jak bych chtěla. Všechno, co cítím, je neústupná únava, zmatenost a pochybovaní o tom, zda jsem se rozhodla správně.
Jedna věc mi ale leze do hlavy každý den a tou je dnešní společnost. Denně se potkávám s různými lidmi, kteří mě nevědomky něco učí. Někteří jsou na stejné vlně jak já a v jejich přítomnosti jsem ráda. Někteří jsou mi tak šíleně nesympatičtí svým projevem, že občas psychicky trpím v jejich blízkosti. Setkávám se s lidmi, kteří mají vlastní svět a žijí ve své bublině. Takoví lidé jsou většinou odsuzováni, protože nezapadají do normální škatulky, kterou dnešní společnost vytvořila.
Nedávno jsem seděla se svou parťačkou Vendy před knihovnou a vedly jsem konverzaci, která byla hlubší. Připadá mi, že se dnes považuje za špatné být svůj a dělat to, co Vás baví. Jakmile si jdete za svým cílem, hodně lidí Vás chce odradit a nepodporují Vás. Co to je za typ lidí? Jsou to většinou lidé, kteří sami nemají vlastní cíl a schovávají se před svými sny. Protože pokud by chtěli žít svůj sen, tak se nezajímají o druhé. Je to logické, proč většina pomlouvá a řeší jen ty druhé.
Raději chodí do barů, kde popíjí drinky ve velkém množství a vyhodí za to spoustu peněz. A teď mě napadá otázka...Proč lidé vlastní požívají alkohol ve velkém množství? Ano, zajít si občas do baru není nic špatného, ale trávit tam každý víkend? Není to škoda...není to mrhání času? To je totiž snadné. Zapomenout na všechny starosti a tím pádem vypustit z hlavy i svou méněcennost, která se takových lidí drží. A pak mají více odvahy, aby například někoho oslovili.
Teď se mi dere do hlavy to, jaké jsou dnešní vztahy. Komunikace a balící technika přes internet jsou na denním pořádku.
Líbí se mi, jak mi babičky vypráví o jejich láskách a doslova jim závidím. Jejich randění nebylo suché, ale mělo šmrnc. Nebylo možné někomu napsat na Messengeru. Dříve muži konali. Museli zasáhnout, aby si získali něčí srdce. Dneska Vám pohledný kluk napíše zprávu, jestli nepůjdete ven bez ohledu na to, že byste se někdy vůbec potkali. Pak chtějí po Vás lechtivé fotky, kterými se kochají. Tohle už je hodně smutné, když chce někdo po holce poslat fotku nahého tělo. To pro mě není ani chlap. Když něco chci, tak to přece dobývám. Jenže tihle muži hledají jen lehké zpestření života, a tak hledají naivní ženy hledající romantiku, které jsou pro lásku a obdiv udělat vše bez ohledu na to, že tím ztrácí svoji cenu. Už mi přijde, že ženy musí dobývat muže. To mě na tom nejvíce mrzí (proto jsem sama).
,, Ona je strašná. Nosí hnusné oblečení, které se jako dá, ale stejně to nezachrání, protože je v obličeji škaredá" zněla tahle slova jedné slečny, které seděla za mnou v kavárně. Upřímně? Byla jsem z toho rozhořčená a nedělalo mi to vůbec dobře. Proč ostatní řeší to, kdo co nosí, jak mluví, jak se chová, jak vypadá, když ten daný člověk nikomu druhému nic nedělá? Takový člověk, který šíří jen emoční jed, je sám se sebou nespokojený. A tím, že pomlouvá druhé, tak mu to dodává pocit spokojenosti a větší sebejistotu. Jen si představme, kdybychom každý z nás měli nějaký sen, za kterým bychom si dychtivě šli. Světu by se ulevilo.
Dnešní společnost si vysnila i vizi ideálního vzhledu. Pokud nemáte 90-60-90, nejste dokonalí. Takže se snažíte zbytečně. Musíte mít dlouhé vlasy, plné rty, velké oči, úzký nos, útlý pas, dlouhé rovné nohy. Pihy, strie, celulitida a akné to si nemůžete dovolit. Budou se na Vás zaujatě dívat, pokud nejste nejštíhlejší. Každý si vždy najde něco, co se mu na druhém nebude líbit. Proč tak jak vypadáme, má svůj důvod. Kdyby byli všichni stejní, neskutečně bychom se unudili.
Nenávidím materialismus. Mnozí se honí za něčím hmotným s tou myšlenkou, že je to pro ně důležité. Honí se za tím, protože si myslí, že je to jejich štěstí. Bohužel. Jejich štěstí se nachází v nich. Stačí pouze nahlédnout do svého vnitra. Na to se hodně zapomíná.
Chodíme do práce, abychom si vydělali na Iphone 7, protože s ním bude život lehčí a budu zapadat do vyšší společnosti. Chceme Mercedes, tak si ho vezmeme na leasing, protože mít Mercedes zvyšuje moji osobnost. Jen se mi bude těžko usínat s pocitem, že měsíčně z mého účtu budou strhávat 6 tisíc.
S tím souvisí i podřizování se společnosti, které je taktéž nebezpečné a okrádá nás o svou svobodu a kreativitu. Hubnu, protože budu více obdivována. Kouřím cigarety, protože pak zapadám do party. Neříkám svůj vlastní názor, protože ten není důležitý a většina mě na základě něho odsoudí.
Odkládáme své sny a touhy na slovo až. Až dostuduju, až budu pracovat...a však tu pohádku známe! A můžu dokončit: Až budu v hrobě, bude pozdě. Nejlépe začít dělat něco hned. Nikoho určitě nebaví se omezovat a dělat věci, které pro něj nejsou prospěšné.
Chtěla bych milejší a chápavější společnost. Společnost, která se navzájem podporuje a přijímá všechny bez ohledu na odchylky. Zbavíme se veškerých strachů a negativních emocí, která nynější společnost vyvolává. Budu doufat!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin Petřeková Karin Petřeková | Web | 20. října 2017 v 16:16 | Reagovat

Kloubouk dolů, uprimne snad nejkrasnejsi clanek, co jsem kdy cetla!!

2 sarushef sarushef | Web | 20. října 2017 v 17:23 | Reagovat

Ono podle mě stačí nastavit si vlastní pravidla a hned je to o nečem jiným :) A přesně tuhle knížku jsem měla jako povinnou do několika předmětů na žurně a doted jsem z ní přečetla asi tak jeden odstavec :D

3 Lenn Lenn | Web | 21. října 2017 v 11:41 | Reagovat

Vyprávění babiček je super, přijde mi, že ony prostě žily v lepší době :) já celkově nemám ráda takové ty ženské drbací spolky, kde se pořád řeší, jak je kdo ošklivý a podobně. Nemám to ráda, každý přece nějak vypadá a nějaký je. Mezi takové lidi nepatřím a tím pádem často někde nezapadám, ale už je mi to jedno :D McQuaila mám taky, koukám, že studujeme podobný obor :)

4 Molly. Molly. | E-mail | Web | 22. října 2017 v 11:13 | Reagovat

Napsala jsi to fakt krásně a upřímně. Mně osobně se tahle dnešní doba naprosto nelíbí. Tak jak jsi psala, to chování ten přístup mužů k nám ženám. To jak se to opravdu změnilo. V dnešní době jakmile nemáš Facebook nebo Instagram tak prostě jako by jsi vůbec neexistoval a nepatříš do společnosti, což mě opravdu rozčiluje. Já se pohybuji na škole plné holek a tam se tyhle věty typu '' podívej se na ní co má na sobě, v xichtě je fakt odporná '' potulují všude na každém koutě. Já sama jsem jejich terčem, přičemž jsem té dané osobě naprosto nic neudělala. K tomuhle nemám už slov. Můj názor stejně společnost nezmění. Chci se zeptat, jaká je ta vysoká. Zajímá mě to, protože jsem chtěla tu samou výšku zkusit tak abych věděla. Děkuji za odpověď  a ať se ti moc daří! ♥

5 an an | Web | 22. října 2017 v 14:02 | Reagovat

Ano, je to naprosto výstižné. Je fajn, když se najde někdo s rozumem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama