Říjen 2017

Život Blíženců je jako horská dráha ...

26. října 2017 v 20:18 | Nelly Cadlenson


Neustálý nepořádek na stole, zmatek ve své osobě nebo neustálé výkyvy nálad? Znáte to někteří z Vás? Já teda moc. Až moc dobře. ,,To jsou ti Blíženci!" Tohle často říkávala má spolužačka, se kterou jsme měly vždy společnou řeč. Obě jsme narozené ve znamení Blíženců. Kdykoliv popisovala své emoce nebo pocity z určité situace, vnímala jsem to stejně. Mohla jsem mluvit za ni...

Blíženec je třetí znamení v horoskopu v období května a června. Všechno samozřejmě záleží na dekádě, v jaké se Blíženec narodí, protože ho to také do jisté míry ovlivňuje. Já například patřím do té pozdní třetí dekády. Taktéž náš horoskop ovlivňuje ascendent, který je ale trochu složitější. Jedná se o bod horoskopu, který označuje hodinu. Hodina narození také ovlivňuje naše chování. Svůj ascendent si můžete vypočítat zde. Můj ascendent je ve znamení v Panně. To je možná taky důvod, proč se u mě projevují z části znaky povahy, které náleží tomuto znamení. A proč jsem se vlastně rozhodla psát zrovna o nás, Blížencích? Jako každé znamení má své kladné i záporné stránky. A občas mi připadá, že jsme často velkou záhadou pro ostatní.

O Blížencích se říká, že to jsou dvě osoby v jedné. Můžu potvrdit, že to tak doopravdy je. Kdykoliv mám před sebou nějaké rozhodnutí, mluví ve mně dvě osoby, které chtějí něco odlišného. Můžete si to přirovnat k té reklamě, kdy na jedné straně ramene sedí anděl a na druhé čert. Tohle jsou přesně Blíženci. Mluví k nim dva hlasy, které chtějí uspokojit, ale nejde to. Rozhodování tohoto znamení je doslova tragédie. Nikdy to nenechávejte na Blíženci. Nedokáží si vybrat to pravé. Chtějí všechno a hned.

Nedokáží se koncentrovat pouze na jednu věc. Během činnosti, kterou provádí, je napadá milion dalších nápadů a do hlavy se jim vtlačují různé myšlenky. Proto často taky dělají víc věcí najednou a divte se nebo ne, mají v tom svůj systém. Například já mám velký problém, když píšu články. Snažím se soustředit na ten, co píšu. Bohužel se mi vkrade do hlavy další nápad na článek, a tak zapínám další dokument Wordu a rozepíšu si další. Ve finále z toho vzniknou dva články bez žádné struktury, ale Blíženec svou kreativitou své články spojí a vždy z toho něco vznikne.

A to je důvod, proč často nejsou v klidu. Potřebují neustálý pohyb, aby svou mysl zaměstnali. Rychle se pro něco nadchnou a jdou si cílevědomě za tím. Po pár dnech dokonce i hodinách je jejich nadšení opouští a hledají něco jiného, co by je mohlo zase zaměstnat. Také často sní i o nemožném a rádi plánují nemožné, protože to vyvolává pocit zapálení. Blíženci nesnáší nudu a stereotyp a vyhýbají se tomu. Bývají často i flegmatičtí.

Nálady jsou u Blíženců doopravdy proměnlivé. Chápu, když jim nerozumíte, protože Blíženci sobě také ne. Teď může vykazovat znaky skvělého společníka, ale v hlavě mu něco přeletí a najednou se z něj stane ta nejpesimičtější osoba v místnosti. Každý Blíženec je jiný, ale znám hodně, včetně mě, že se naše nálady mění mávnutím kouzelného proutku. Jste ve společnosti. Bavíte se skvěle a najednou jako kdyby do Vás vstoupila druhá osoba a jste nabručení.
Pokud se dáte na dráhu získat jakéhokoliv Blížence, tak přeji pevné nervy. Opatrně. Jakmile ucítí náznaky svázanosti z Vaší strany, prchá pryč a už ho pravděpodobně nikdy neuvidíte. Miluje volnost a svobodu. Řeči, které plánují budoucnost s nimi, je zastrašuje a odpuzuje. Potřebují ke svému životu neustálé dění.

Je to záhadné znamení, protože lidé občas nechápou jejich chování nebo reakce. Můžu Vás ale uklidnit, sám Blíženec nechápe své myšlenkové pochody...Takhle to je s námi!