Červenec 2017

Maturantka 2017 & budoucí studentka žurnalistiky

8. července 2017 v 22:40 | Nelly Cadlenson |  Deník
Zobrazuje se DSC_0300.JPG

Ahoj. Po neskutečné době se ozývám a mám toho nesmírně moc co povědět. Čím bych měla asi začít. Samozřejmě maturitou. Mám ji v kapse s vyznamenáním. Moc jsem tomu ze začátku nemohla uvěřit a celý den po maturitě se mi zdály sny o tom, že to všechno byl podvod. Docela šílené. Každopádně měla jsem jednu dvojku z češtiny. Nejvíc mi teda dělala vrásky písemná část z češtiny, protože jsem si vybrala snad to nejtěžší téma, a to byl článek na téma Prokrastinace. Téma bylo suprový, ale slohový útvar byl složitější. Můžu říct, že takový pocit jsem nikdy neměla. Nechtěla jsem ty papíry s mým výtvorem odevzdat. Byla jsem tak nespokojená, že jsem skrz to 2 dny brečela. Maturitní projekt se velmi vydařil, protože to byl jeden velký projekt, který jsem dotáhla až do konce. Celkově jsem hodně spokojená, a nakonec si říkám, že to nebylo takové, jaké jsem si myslela. Důležité je, aby člověk na tu školu vyloženě nekašlal, a učil se, protože učitelé to všechno vidí. Všichni byli nesmírně milí u maturitního zkoušení, a hlavně když jsem si nevěděla rady, tak se mě snažili navést na správnou cestu, což jsem ani nečekala. Není se doopravdy ničeho bát. Já se teda učila celé 4 roky, ale na maturitu jsem se učila asi 3 měsíce. Týden před maturitou jsem byla celkem hotová. Chtělo se mi neustále řvát, ale pak to vždy vyvrcholilo v klid, kdy jsem si řekla, když nejde o život, jde o ho*no. Jak se to blížilo, měla jsem to více na háku. Zkrátka nedalo se už uniknout. Jsem ráda, že to mám za sebou.


Dávala jsem si také přihlášky na vysokou školu. Hlásila jsem se do Brna na sociální pedagogiku, Olomouce na žurnalistiku a do Prahy na žurnalistiku. Taktéž jsem si nemohla nedat přihlášku do Anglie do Birminghamu na Digital Marketing. Strašně dlouho jsem přemýšlela, co chci a kam chci. Anglie byla pro mě strašná topka, protože by mě to hodně osamostatnilo, ale tenhle obor si myslím, že pravděpodobně není pro mě. Přihlášky v Brně byly jedny z nejhorších snad. Takový typ přijímaček nenávidím, jelikož tyhle přijímačky zkouší Vaši logiku a prostorovou představivost. Zajímalo by mě, kdy tohle v životě využiju. Každopádně na Masárnu mě nevzali, protože můj percentil byl až směšně nízký. Kdybych netipovala odpovědi, tak bych se dostala na vyšší percentil. Nesmírně jsem se musela smát, protože usoudila jsem, že mě už nikam nevezmou. Takže jsem začínala volit jiné varianty-jazykovka, druhý obor.


Dva dny po maturitě mě čekaly přijímačky do Olomouce na žurnalistiku a můžu říct, že jsem se na to ani nepodívala. Věděla jsem, že mě čeká oborový test z oblasti médií, politiky a společenských věd. Pro mě bylo důležité udělat maturitu. Říkala jsem si, že letos to jen zkusím a příští rok bych se na ně připravila. Do Olomouce jsem chtěla, protože se mi líbí to, že si můžete vybrat na jaký druh žurnalistiky se můžete specializovat. Přijela jsem tam a když jsem začala pročítat testové sešity, musela jsem se pousmát. Něco mi přišlo nesmírně lehké a něco jsem viděla poprvé. Trošku jako ruská ruleta. Z TSPéček jsem měla celkem dobrý pocit, ale pak přišel oborový test, a to už mi do smíchu nebylo. První otázka mi úplně vyrazila dech: - Kolik členů má Rada České televize? V ten moment jsem si řekla, že nemám šanci.
Poslední přijímačky mě čekaly v Praze, kam jsem musela cestovat celý den. Nebylo těžké univerzitu najít, protože jsem si 2 dny před odjezdem na google maps studovala cestu. V Praze se mi neskutečně líbilo. Prošla jsem si židovskou část, kde jsem ještě nebyla a prokoukla všechny obchody v Palladiu. Přijímačky se mi celkem zamlouvaly, ale ovšem některé věci byly pro mě novinkou. Měla jsem z toho celkem dobrý pocit. Ve městě mě zastavil mladý kluk z Texasu, který prozkoumával svět a začal se se mnou bavit, jako kdyby mě znal věčnost. Za dalších 30 sekund mě zastavil další pán, který mi ale připadal duševně chorý, když na mě přes Václavák křičel, ať okamžitě zastavím. Šílené!Tak a teď přichází ten moment... Vzali mě na Žurnalistiku do Olomouce! Nemohla jsem tomu uvěřit a furt jsem si kontrolovala rodné číslo, jestli jsem se náhodou nemohla přehlédnout. Jsem neskutečně šťastná, protože Olomouc se mi líbí a mám tu pár známých. Navíc jsem si myslela, že bych se na žurnalistiku nedostala, protože je to celkem žádaný obor v České republice. Pravděpodobně to má určitý smysl, proč mě tam přijali. Moc se těším na učivo a na nové spolužáky. Jsem zvědavá, jestli to bude to pravé, co jsem chtěla. V Praze mi to uteklo pouze o 6 bodů.


Včera jsem oslavila 19.-nácté narozeniny. Můžu říct, že jsem nesmírně unavená, protože jsem oba dva dny skoro nespala. Akorát píšu tenhle článek a jsem nesmírně unavená. Ještě jsem se chtěla zmínit o tom, že jsem byla v Aqualandu Moravia s kamarádkou a zrovna tam byla ČT1 a hodinu s námi natáčela různé záběry a rozhovor. Strávili jsme s němi aspoň přes půl hodiny a nakonec tam dali jen pár záběrů.

Teď jsem doma a je to nezvyk, jelikož nic nemusím. Na prázdniny mám hodně plánů, ale ze všeho nejvíc musím pomáhat mamce, jelikož budeme mít dalšího sourozence. Začala jsem fotit i portréty lidí, tak sledujte moji stránku a všechno uvidíte. Je až neskutečný, že se tohle děje. Mějte se krásně a užívejte letních dnů.