Červen 2017

105 věcí, co bychom měli udělat, než zemřeme

25. června 2017 v 8:00 | Nelly Cadlenson |  Ostatní

Žijeme jen jednou a ruku na srdce většina z nás si to ani neuvědomuje. Furt žijeme v takovém tom přesvědčení, že náš konec ještě neblíží. Hodně lidí umírá s pocitem, že nestihli všechno, co chtěli. A proč? Někomu chyběla odvaha, čas nebo u někoho vítězil strach. Mám takové představy o tom, co bych chtěla zažít. Nejedná se o žádný úspěch nebo vlastnit něco. Jedná se o zážitky, které by měl mít každý člověk. Co bychom tedy měli udělat před tím, než umřeme?

 1. Neustále se učit novým věcem
 2. Nebát se zkoušet nové věci
 3. Seznamovat se s novými lidmi
 4. Naučit se chápat
 5. Zaměřit se pouze na svůj život
 6. Najít spřízněnou duši
 7. Cestovat
 8. Naučit se latinskoamerické tance
 9. Tancovat v dešti
 10. Zažít roadtrip se svým partnerem
 11. Vést si deník
 12. Dělat druhým radost
 13. Tolerovat druhé
 14. Přestat poslouchat své ego
 15. Bezhlavě se zamilovat
 16. Jet do Afriky
 17. Naučit se italsky nebo španělsky
 18. Zpívat uprostřed ulice
 19. Skočit padákem
 20. Proletět se balonem
 21. Přemýšlet nad slovy, než je vyslovíme
 22. Být upřímný k sobě i ostatním
 23. Dělat věci podle sebe
 24. Oslavit Halloween v USA
 25. Navštívit Bali
 26. Ležet na pláži celou noc
 27. Naučit se plynule aspoň jeden jazyk
 28. Milovat se na pláži
 29. Jít do strašidelného hradu
 30. Vyrobit něco a prodat to
 31. Naučit se vařit
 32. Mít vlastní rodinu
 33. Jít na horskou dráhu
 34. Vystupovat před živým publikem
 35. Věnovat se tomu, co nás baví
 36. Navštívit Paříž a Barcelonu
 37. Účastnist se karnevalu v Rio de Janeiru
 38. Projet se na koni, velbloudovi nebo slonovi
 39. Zúčastnit se dobrovolnické akce
 40. Uspořádat někomu tajnou oslavu
 41. Natočit vlastní film
 42. Navštívit nudistickou pláž
 43. Sepsat si plán a držet se ho aspoň rok
 44. Chválit druhé
 45. Vyznat někomu lásku
 46. Vidět všechno z pozitivní stránky
 47. Chodit bosky v trávě
 48. Napsat vlastní píseň nebo báseň
 49. Zahrát si v divadle/filmu nebo reklamě
 50. Číst knihy o seberozvoji
 51. Řídit traktor
 52. Prozkoumat ostrov Santorini
 53. Potkat oblíbenou známou osobnost
 54. Napsat dopis a poslat známému
 55. Mít domácího mazlíčka
 56. Jezdit celý den na kole
 57. Cvičit jógu na pláži
 58. Jít na diskotéku u moře
 59. Jet lodí
 60. Skočit do moře ze skály
 61. Zapomenout na negativní komentáře
 62. Nenechat sebou manipulovat
 63. Pěstovat rostliny
 64. Vytvořit něco uměleckého
 65. Sledovat horor se svým přítelem
 66. Proležet celý den v posteli
 67. Navštívit kanadský národní park
 68. Projet celou Itálii
 69. Žít tady a teď
 70. Podstoupit akupunkturu
 71. Jít na sezení ke kartářce
 72. Zorganizovat velkou akci
 73. Investovat peníze do zážitků
 74. Naslouchat svým dětem
 75. Studovat
 76. Věnovat staré oblečení charitě
 77. Mluvit veřejně v Hyde Parku
 78. Sníst moc jídla na posezení
 79. Mít piknik u západu slunce
 80. Ztratit se v cizí zemi
 81. Podstoupit profesionální focení
 82. Surfovat a potápět se
 83. Vyzkoušet exotické jídlo
 84. Psát si povídky
 85. Naplánovat si jeden den podle sebe
 86. Dělat práci, co nás bude bavit
 87. Věnovat někomu květinu jen tak
 88. Nosit s sebou tajný talisman
 89. Prozkoumat celý horoskop
 90. Stanovat u vody
 91. Jet na rafty
 92. Umět hrát na jeden hudební nástroj
 93. Rozumět vínu
 94. Být vzhůru celou noc a tančit
 95. Navšítvit divadlo
 96. Snída croissanty ve francouzské kavárně
 97. Nosit oblečení, co se mi líbí
 98. Nelhat nikomu
 99. Vytvořit si vzpomínky na celý život
 100. Oslavit Vánoce v exotické zemi
 101. Umět reflexní masáž
 102. Popatlat partnerovi pusu nutellou a pak ji z jeho/jejích rtů sníst
 103. Vykoupat se v čokoládě
 104. Pracovat rok v zahraničí
 105. Umřít s lidmi, kteří tu při nás stáli jak v nejlepším, tak i v nejhorším

Nemiluj mě. Pochop mě!

20. června 2017 v 0:10 | Nelly Cadlenson |  Ostatní

V poslední době mám osobní krizi. Nemám chuť ani motivaci něco dělat. Více přemýšlím a sním, než píšu a tvořím. Mrzí mě to, ale nevím, co s tím dělat. Spíše jen sedím na houpačce, slunce mě hřeje na kůži, potím se jak blázen a v hlavě mám tolik myšlenek, že je nestačím ani ukočírovat. Často přemýšlím nad tím, co by bylo, kdybych se zachovala jinak v určitých situacích. Popravdě nevím ani, jak mám tuhle myšlenku zformulovat.

Když zabruslím do vzpomínek a vybavím si svých 15 let, vidím mnoho promarněného času a strach, který blokoval všechno, co by dívka v 15 letech měla zažít. Můj volný čas byl strávený u počítače a učením se do školy. Vůbec jsem nechodila ven a neměla moc kamarádek. Tiše jsem záviděla spolužačkám jejich lásky a to, jak si jich kluci všímají. Zatímco já? Styděla jsem se za to, jak vypadám. V té době jsem si začala vést deník a vždycky jsem sepisovala, co se mi na sobě líbí a co ne. První strana, která se týkala, co na sobě nesnáším, byla celá popsaná a ta druhá byla zcela prázdná. Neskutečně mě mé sebevědomí zbržďovalo. Připadala jsem si strašně smutně, když o ostatní holky bylo zájem, ale já byla celkem odstrčená. Sama jsem sebe označovala jako holku, co se má jen učit a plnit věci, co se od ní požaduje a třeba někdy, že se vše otočí a taky bude o mě zájem. Najednou se vše otočilo, až jsem se vzhledově pozměnila. Samozřejmě to dělá radost, ale v duchu si furt připadáte škaredá. Zkoušíte to maskovat make-upem a různými pomocníky, ale nic prostě nepomáhá na to, abyste zamaskovala duši. Tohle podle mě řeší každá dívka i žena, ale není to dobré, pokud to omezuje často vlastně skoro každý den.
Jsou určité oblasti života, kde se mi nedaří. Nemám zkrátka štěstí v lásce (možná proto že jsem často vyhrávala v kartách). Občas nad tím přemýšlím a říkám si, co je špatně? Dříve jsem si myslela, že nebudu hodna lásky. Nikdo by s takovou holkou nebyl. Jenže pak se kolem mě hošánci začali motat. Najednou jsem ztratila zájem. Zájem o všechny, co mě chtěli nebo se o mě snažili, protože museli být divní, že mají zájem zrovna o mě, a tak jsem jim utíkala. Útěk byl pro mě vysvobozením. Je to asi zvláštní, ale když to vždy vypadalo vážně, nechtěla jsem toho kluka ani vidět...
Zamilovaná jsem byla poprvé v 16 letech. Líbil se mi nesmírně jeden kluk. Všimla jsem si, že mně se líbí vždy kluci, kteří jsou povahově úplně jiní jak já - absolutní nesoulad. Rok jsme se normálně bavili a pak ke konci to vypadalo trochu vážně. Jenže jsem cítila, že jsem náplastí...Možná časem jsem jí nebyla, ale ze začátku jsem byla, ale snažila jsem se to přejít. Nemohla jsem ale bojovat s těmi pocity, že možná myslí ještě na jinou. Poznala jsem poprvé, co to je zamilovanost - nemůžete spát, břicho plné motýlů a hlava plná představ vysněného člověka. Všechno bylo dokonalé, ale pak jsem si začala uvědomovat, že předstírání že všechno je fajn, mě totálně unavovalo. Začalo mě to všechno nesmírně svazovat do uzlu a já přestala být, kdo jsem...
Třeba by to bylo fajn s ním, ale pokud jsem nebyla vyléčená sama se sebou, nemohla jsem do svého vnitřního kolotoče tahat dalšího člena. Od té doby se nemůžu zamilovat. Říkala jsem si, že nikoho už nechci. Je to sice nádherný pocit, ale za jakou cenu, když nevíte, jestli jste ta jediná priorita? Psala jsem si s kluky, ale nebrala jsem to vážně, protože jsem věděla, že to bude opět stejné. Bála jsem se, že mě chtějí jen zneužít nebo že jsem sázka. Nechtěla jsem ze strachu ani s nikým chodit ven. Docela teď lituji toho, že jsem nešla. Jenže v ten moment jsem to chtěla takhle. Občas se musím nad sebou pousmát. Kolika klukům, co se mi líbili, jsem nebyla ochotná dát ani jednu šanci, protože mě sžíral strach, že mě budou svazovat pocity jako poprvé, když jsem byla zamilovaná.
V listopadu jsem si řekla, že se musím hnout z místa, a tak jsem šla ven. Samozřejmě, že se mi líbil, ale furt tam byly pochybnosti. Zmínky o bývalé se v konverzaci často objevovaly a najednou mi vyskočily stejné pocity jako tenkrát. Bylo toho ale víc. Už nebudu žádná náplast na srdce. Snažil se o to, abych se zamilovala, ale u mě vyhrával stále strach. Když je člověk zamilovaný, vůbec by neřešil takové pocity...Taková láska není. Láska je bezstarostná. Neustále se mi hlavou honily tyhle slova. Pak najednou buch! Utekla jsem.
Všimla jsem si jedné věci, že kluci si u mě často vylívali své srdce. Chtěli jít se mnou ven, ale zároveň básnili o svých bývalých přítelkyních. Pravděpodobně cítili ze mě empatii a důvěrnost. Jenže cokoliv jsem řekla já, jako kdyby to nebylo tolik důležité a nepotřebovala se svěřit. Porozumění je pro mě klíčem k lásce, bohužel se mi ho zatím nedostavilo.

Jeden den se ke mně dostala knížka s názvem Pět jazyků lásky, kde bylo dokonale popsáno to, že každý člověk má jiný jazyk lásky, kterému jeho partner nemusí rozumět. Po přečtení knihy jsem okamžitě zbystřila a zjistila můj primární jazyk lásky je pozornost. Přítel mi může darovat mnoho malých i velkých dárků, udělat mi večeři, může se se mnou mazlit nebo mi do ucha šeptat, jak jsem dokonalá, ale nic z toho mi neprokáže to, že mě doopravdy miluje. Pro mě nejvíc důležité je to, aby poslouchal, co říkám. Aby se snažil pochopit to, co cítím a co prožívám. Už chápu, proč mi to nevycházelo. Zkrátka nenašla jsem ještě někoho, kdo by mému jazyk rozuměl. Možná, kteří o mě stáli, prokazovali svou lásku po svém jazyku, kterému jsem už nerozuměla a nebyl pro mě ujištěním, že o mě skutečně usiluje.
Věnovat svůj čas druhému člověku a být po boku člověka, co inspiruje. Tohle je to, co například potřebuji já. A jaký je Váš jazyk lásky?