Říjen 2016

RECEPT: Banánovo-datlový cheesecake

12. října 2016 v 20:00 | Nelly Cadlenson |  Lifestyle, recipes, lose weight

Po dlouhé době jsem zase něco upekla a ráda bych se s Vámi o recept podělila. Můžu říct, že tenhle dort vznikl tím způsobem, že jsem tam naházela vše, co bylo doma. Můžu říct, že po dlouhé době se mi konečně něco povedlo, ale zase jsem ho opět jedla já sama.

Budeme potřebovat:

hrnek vypeckovaných datlí
hrnek špaldové mouky
mléko
strouhané mandle
kokos
4 vajíčka
1 kelímek zakysané smetany
2 vaničky měkkého tvarohu
3 banány
med

Do mixéru vložíme datle a špaldovou mouku, mixujeme a lijeme asi půl hrnku mléka, aby těsto bylo lepkavé. Poté podle potřeby přidáme mandle a kokos (pokud to přeženete s mlíkem jako já). Necháme těsto na 5 minut odpočinout. Poté ho vytlačíme do dortové formy, kterou posypeme hrubou moukou, aby se cheesecake nepřilepil ke dnu formy. Dáme do trouby péct asi na 20 minut. Mezitím si do misky vložíme obě vaničky měkkého tvarohu, přidáme 2 lžíce medu, šleháme a postupně přidáváme vajíčka. Poté přidáme kelímek zakysané smetany a přidáme rozmačkané banány. Všechno krásně promícháme. Na korpus vylijeme směs a vložíme zpátky do trouby a pečeme hodinu.
To je prosím všechno. Doufám, že si pochutnáte stejně jako já.
NIKDO NENÍ DOKONALÝ

3. října 2016 v 21:43 | Nelly Cadlenson |  Rady


Včera jsem vydala nové video o tom, co jsem v poslední době musela ze sebe dostat. Někteří si můžou ťukat na čelo, co to zase přidávám za "capinu", ale zkrátka je to můj YouTube kanál. Jde mi o to, že mi připadá, že většinu času se snažím být dokonalá a už mě to všechno šíleně vysiluje a vnitřně zabíjí. Nesnáším to, když musím mít nad vším kontrolu. Neustálé kontrolování jestli dělám vše tak, jak ostatní požadují. Ve stresových situacích se přejídat, a tak škodit svému tělu, i tímto si stále procházím a nic nejde změnit mávnutím proutku. Jediné, co zbývá, je srovnat si vše v hlavě a zpomalit tempo. Někdy je to doopravdy těžké.
Když si představím sebe v práci, stáhne se mi okamžitě žaludek. Musíte být nastavení neustále pozitivně a nikdy nemít špatnou náladu. Něco se Vám nepovede, chybu vidí všichni. Jakmile uděláte něco dobře, všichni to berou za automatiku. Co se týče školy, snažíte se být pozorní, aktivní, snaživí a všichni si Vás váží. Jenže poté mají na Vás větší nároky než na ostatní. Veškeré úkoly jsou přiloženy Vám, protože Vy jste zrovna ten, který to zvládne. Opět pokud uděláte chybu, uslyšíte větu: ,,Jakto že to nevíš?". Člověka to nutí být více lepší a lepší. Jenže co když být lepší, je jenom cesta do pekel, kde nikdy člověk nenajde svůj klid a radost ze života?
Vždycky jsem se snažila vypadat co nejlépe, nejslušněji a ukázkově pro ostatní. Došla jsem k závěru, že mi to nedává nic, jenom vředy v žaludku z toho, že bych dotyčné osoby mohla zklamat. A to se jedná i u kluků. Těžko se mi navazuje kontakt s někým, komu se líbím. Připadá mi, že mě nezná a až mě pozná, zjistí, co ve skutečnosti jsem a bude zklamaný. Nejsem vtipná, ani nedokážu být sluníčko a rozveselit někomu den. Nejsem ani ta holka, co se směje a je pozitivní, za to můžu říct, že jsem holka, ke které si jde každý postěžovat a vylít si své srdce.
Mám strach. Rande s někým je pro mě tabu. Pro mě je to ,,test", jestli je ta holka taková, jakou si kluk vysnil a představoval, proto se radši kolem dotyčného motám a dělám nedostupnou. I kdyby se mi ten kluk milionkrát líbil, nechám ho jít. Samozřejmě, že byli i takoví, kteří se mi usadili v hlavě. Svou nedostupností jsem všechny akorát odlákávala. Bylo to tak lepší pro všechny. Jsem jen pořád dítě, které potřebuje pohladit, obejmout a utěšit.
Nedělejte nikdy to, co dělat nechcete. Nenuťte se do něčeho, co Vás nenaplňuje a hlavně se přijměte, jací jste. Pište si deník o svém dni a úspěších. Nikdo z nás není dokonalí a nikdy nebude. Definice pro dokonalost neexistuje. Každý dokonalost vnímá jinak. Já ji vnímám jako klidnou energii, která dotyčným člověkem proudí a dovolí mu žít, jak chce.
Rozhodla jsem se ukázat lidem, kteří trpí stejným problémem jako já, že v tom nejsou sami a že stejné pocity můžou cítit i jiní lidé. Ono vlastně v životě o nic nejde. Je třeba si ho užít pořádně.