Škola není vše

1. září 2016 v 10:46 | Nelly Cadlenson |  Ostatní

Vzdělávat by se člověk měl celý život. Podle mého názoru vzdělávání člověku rozšiřuje obzory, posiluje zvědavost a bádání. Můžu říct, že během prázdnin, kdy se vůbec neučím a nedozvídám se nové informace, jako kdybych ,,zblbla" a připadám si strašně ošizená a ,,chudá". Jakmile se dostanu do koloběhu školy, začínám se ponořovat do učení. Zrovna jsem na dovolené a přemýšlím nad tím, jak tenhle rok zvládnu. Jsem teď v maturitním ročníku a vím, že to nebude lehké. Právě proto jsem se rozhodla jet na dovolenou a odpočinout si od všeho. Prázdniny jsem totiž žádné neměla, protože jsem byla v práci. Můžu říct, že jsem je měla šíleně hektické. Z jedné strany jsem byla na stáži, kde jsem si teoreticky ,,odpočinula", ale zase na mě čekala brigáda. Řekla jsem si, že potřebuji pořádný relax, tak jsem popadla bráchu a jeli jsme. Když jsme na pláži, tak se snažím dokopat k maturitní četbě, protože to všechno uteče. Jsem ten typ, co si rád kupuje nové ,,school supplies" do školy a má vše v batohu poskládané (hlavně musí být vše sladěné do barvy). Vždycky jsem si myslela, že se ve škole naučím, co budu potřebovat v normálním životě. Jenže škola nás na život nepřipraví, proto potřebujeme něco víc - praxi, zkušenosti, kurzy a neustále rozvíjet sami sebe. Připadá mi, že hodně lidí na tohle zapomnělo a jsou zahalení ve své denní rutině. Nerozvíjí svou osobnost a jsou vlastně spokojení ve své komfortní zóně. V dnešní době máme rozhodně jednodušší získávat potřebné informace. Dneska si teoreticky všechno najdeme na internetu, a dokonce i tady se můžeme vzdělávat!
Nedávno jsem se dozvěděla o stránce vimvic.cz, kde jsem se hned zaregistrovala, protože se cítím líp, když vím víc. Ihned po prvním přihlášení získáte 100 kreditů, které můžete použít na kurzy, které se Vám zamlouvají. Někteří z Vás určitě o téhle stránce slyšeli a někteří možná ne. Jedná se o web, který nabízí několik kurzů z různých oblastí - osobní rozvoj, marketing, práce s PC a mnohem více. Na stránce se mi líbí, že je přehledná a hlavně kurzy jsou rozdělené do rubrik, takže se v tom dá krásně orientovat. Některé kurzy jsou zdarma a některé jsou za poplatek. Řekla bych, že každý si zde najde, o čem by se chtěl dozvědět něco víc. Mě tedy zaujaly kurzy především z oblasti osobního rozvoj a o webu. O tyhle oblasti se už delší dobu zajímám, a tak mi kurzy z téhle sekce pomohly se zdokonalit v něčem, co mám ráda a co mě zajímá. Můžu říct, že kurz Tajemství sebevědomé ženy mi otevřel oči. Jsem na sebe příliš tvrdá a mohla bych vyjmenovat seznam věcí, co na sobě nesnáším. Na lektorovi šlo vidět, že ví, o čem mluví a proč my, ženy nemáme správné sebevědomí. Zároveň se snaží o tom, abychom se měly více rády a důvody, proč bychom se měly mít rády! Jde vidět, že z lektorů mluví hlavně zkušenosti a praxe.
Dále bych chtěla zkusit kurz Jak na copywriting. Konečně bych pochopila, jak tohle všechno funguje. Pohybuji se v blogovém světě už 8. rokem a zjišťuji, že vlastně nic nevím. Celou dobu jsem si myslela, že vím o blogování naprosto vše. Kdepak! Mám v plánu se dál vzdělávat v tomhle oboru, protože mi připadá, že jsem ,,zamrzla" a je třeba se dozvědět více, když mám možnost. Myslím, že netřeba dále popisovat a každý by si měl udělat vlastní názor. Za mě určitě velký přínos!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elly Elly | Web | 1. září 2016 v 20:58 | Reagovat

Moc hezký článek:) Užij si dovolenou!

2 Eli♥ Eli♥ | Web | 7. září 2016 v 13:49 | Reagovat

Maturita je opravdu fraška, jen se musíš alespoň trochu připravit. Neboj, to zvládneš! =) co se týče těch školních věcí, měla jsem to úplně stejně, hlavně plno barevných propisek =D

Co se týče stránky, moc děkuji jdu se na ni ihned podívat.

3 B. B. | Web | 11. září 2016 v 16:30 | Reagovat

Zajímavý článek, ty kurzy nemusí být špatné ! :)
Také jsem teď v maturitním ročníku, ale velmi lituji toho, že jsem nešla na gymnázium, kde se lze na státní lépe připravit. Jak jsem zjistila, na středních s praxemi atd. to tolik nejde, i když já sem osobně typický studijní typ. Povinnou četbu už mám přečtenou, jelikož ráda čtu a proto mám přečteno víde jak 40 knih a nevím, co si mám vybrat :-D .

4 Karin Petřeková Karin Petřeková | Web | 13. září 2016 v 21:48 | Reagovat

I já tento kurz absolvovala :)

5 Markét.:) Markét.:) | Web | 15. září 2016 v 18:52 | Reagovat

Jako bys mi mluvila z duše. Taky jsem prázdniny propracovala, a mám teď nyní maturitní ročník, kde se bojím, jak to celé zvládnu. ://

Držím ti palce ! :-)

6 Prefertobeanonymous Prefertobeanonymous | 16. září 2016 v 11:21 | Reagovat

Just to make sure, someone has told you that you are beautiful today :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama