Září 2016

Recenze: Pixers.cz - tip na nezapomenutelný dárek

18. září 2016 v 12:43 | Nelly Cadlenson
Výsledek obrázku pro pixers.cz
Zdravím. V poslední době přemýšlíme nad tím, že koupíme bráchovi tapetu do pokoje. Má rád takový ten ,,street style"takže ve stylu grafitti a společně s mamkou vybíráme tapetu. Nedávno jsem narazila na stránku pixers.cz, která nabízí široký výběr fototapet, obrazů, plakátů a nálepek, dokonce je zde možné navrhnout si vlastní design. Líbí se mi, že si můžete nahrát vlastní fotografii a vytvořit si vlastní projekt - obraz na míru, nálepky, plakáty, koláže, puzzle a dokonce i nábytek. Podle mě je to parádní tip na dárek někomu blízkému nebo koho znáte delší dobu a chcete, aby měl na Vás vzpomínku. Mně by se osobně líbila fototapeta nebo obraz.
Nejsem ten typ člověka, co má rád extravaganci v domě. Nejradši mám jednoduchost, ale je to doopravdy jiné a nezvyklé, když máte přes celou zeď fototapetu s nějakým motivem. Tahle stránka mě oslovila z jednoho důvodu. Je přehledná a člověk se v ní rychle zorientuje. To si myslím, že je nejdůležitější, když člověk něco hledá. Nejlepší je hledat příjemně a pohodlně. Rubriky jsou pěkně rozčleněné podle umístění a témat. Je to snadnější, když víte, do jakého interiéru chcete tapetu dát. Dále témata urychlují a pomůžou s výběrem té správné tapety. Samozřejmě pokud jste nenašli tu, která by Vás oslovila, je na Vás jakou fotku nebo motiv si nahrajete.
Zkusila jsem si udělat vlastní fototapetu s mou fotkou. Podívejte, jak tenhle editor pracuje. Nejdříve si zadáte rozměr a poté nahrajete fotku (můžete použít i filtry, které pixers.cz nabízí), vyberete druh materiálu + si můžete dokoupit potřebné pomůcky k tapetování.

Dalším plusem těchto fototapet je to, že jsou ekologické, takže se můžete cítit spokojeně, protože jste udělali něco pro naši planetu. Při tisku fototapet je možno si vybrat ze tří druhu materiálu: vinylová, vinyl premium a PIXERStick. Nejvhodnější pro začátečníky, kteří nemají s tapetováním zkušenost, je vinylová fototapeta nebo Vinyl Premium, protože se jedná o kvalitní, matný materiál na vlizelinovaném podkladu, který se dá jednoduše nalepit. Vinyl Premium je od obyčejné vinylové tapety lepší tím, že je pokrytá laminátovou vrstvou, která chrání před poškozením fototapety a také chrání před vlhkostí a nečistotami. Tahle tapeta je vhodná pro rodiče s dětmi.


Fototapeta PIXERSTICK se může několikrát znovu přelepovat během chvíle. Dá se použít na jakýkoliv plochý povrch a je odolný vůči natržení nebo ohýbání. Skvělé na téhle tapetě je to, že ji můžeme kdykoliv odlepit a použít ji někdy jindy. Dá se přelepit až 100x. Stačí dát fototapetu pouze do papíru, který jste obdrželi při koupi, a můžete lepit kolikrát chcete.Tuhle fototapetu bych doporučila těm, kteří často rádi mění svůj interiér nebo se nemůžou rozhodnout, jaký motiv si na zeď chtějí dát. Celkově bych tuhle stránku zhodnotila jako přehlednou, originální a kreativní.

Škola není vše

1. září 2016 v 10:46 | Nelly Cadlenson |  Ostatní

Vzdělávat by se člověk měl celý život. Podle mého názoru vzdělávání člověku rozšiřuje obzory, posiluje zvědavost a bádání. Můžu říct, že během prázdnin, kdy se vůbec neučím a nedozvídám se nové informace, jako kdybych ,,zblbla" a připadám si strašně ošizená a ,,chudá". Jakmile se dostanu do koloběhu školy, začínám se ponořovat do učení. Zrovna jsem na dovolené a přemýšlím nad tím, jak tenhle rok zvládnu. Jsem teď v maturitním ročníku a vím, že to nebude lehké. Právě proto jsem se rozhodla jet na dovolenou a odpočinout si od všeho. Prázdniny jsem totiž žádné neměla, protože jsem byla v práci. Můžu říct, že jsem je měla šíleně hektické. Z jedné strany jsem byla na stáži, kde jsem si teoreticky ,,odpočinula", ale zase na mě čekala brigáda. Řekla jsem si, že potřebuji pořádný relax, tak jsem popadla bráchu a jeli jsme. Když jsme na pláži, tak se snažím dokopat k maturitní četbě, protože to všechno uteče. Jsem ten typ, co si rád kupuje nové ,,school supplies" do školy a má vše v batohu poskládané (hlavně musí být vše sladěné do barvy). Vždycky jsem si myslela, že se ve škole naučím, co budu potřebovat v normálním životě. Jenže škola nás na život nepřipraví, proto potřebujeme něco víc - praxi, zkušenosti, kurzy a neustále rozvíjet sami sebe. Připadá mi, že hodně lidí na tohle zapomnělo a jsou zahalení ve své denní rutině. Nerozvíjí svou osobnost a jsou vlastně spokojení ve své komfortní zóně. V dnešní době máme rozhodně jednodušší získávat potřebné informace. Dneska si teoreticky všechno najdeme na internetu, a dokonce i tady se můžeme vzdělávat!
Nedávno jsem se dozvěděla o stránce vimvic.cz, kde jsem se hned zaregistrovala, protože se cítím líp, když vím víc. Ihned po prvním přihlášení získáte 100 kreditů, které můžete použít na kurzy, které se Vám zamlouvají. Někteří z Vás určitě o téhle stránce slyšeli a někteří možná ne. Jedná se o web, který nabízí několik kurzů z různých oblastí - osobní rozvoj, marketing, práce s PC a mnohem více. Na stránce se mi líbí, že je přehledná a hlavně kurzy jsou rozdělené do rubrik, takže se v tom dá krásně orientovat. Některé kurzy jsou zdarma a některé jsou za poplatek. Řekla bych, že každý si zde najde, o čem by se chtěl dozvědět něco víc. Mě tedy zaujaly kurzy především z oblasti osobního rozvoj a o webu. O tyhle oblasti se už delší dobu zajímám, a tak mi kurzy z téhle sekce pomohly se zdokonalit v něčem, co mám ráda a co mě zajímá. Můžu říct, že kurz Tajemství sebevědomé ženy mi otevřel oči. Jsem na sebe příliš tvrdá a mohla bych vyjmenovat seznam věcí, co na sobě nesnáším. Na lektorovi šlo vidět, že ví, o čem mluví a proč my, ženy nemáme správné sebevědomí. Zároveň se snaží o tom, abychom se měly více rády a důvody, proč bychom se měly mít rády! Jde vidět, že z lektorů mluví hlavně zkušenosti a praxe.
Dále bych chtěla zkusit kurz Jak na copywriting. Konečně bych pochopila, jak tohle všechno funguje. Pohybuji se v blogovém světě už 8. rokem a zjišťuji, že vlastně nic nevím. Celou dobu jsem si myslela, že vím o blogování naprosto vše. Kdepak! Mám v plánu se dál vzdělávat v tomhle oboru, protože mi připadá, že jsem ,,zamrzla" a je třeba se dozvědět více, když mám možnost. Myslím, že netřeba dále popisovat a každý by si měl udělat vlastní názor. Za mě určitě velký přínos!