Červenec 2016

RECEPT: Domácí levandulová limonáda

31. července 2016 v 20:08 | Nelly Cadlenson |  Lifestyle, recipes, lose weight
Budeš potřebovat na limonádu:

hrstku levandule
3 lžíce třtinového cukru
2-3 citróny
voda


POSTUP:

V rendlíku povaříme 2-3 minuty hrstku levandule (lepší je ji obrat, protože zelené stonky způsobují zazelenání limonády), vodu a třtinový cukr. Do džbánu nalijeme 300 ml vody a poté vývar z rendlíku slijeme do džbánu. Zamícháme a vymačkáváme citróny podle chutí. Vůbec se nebojte chutnat. V horkých dnech přidejte i led a můžete nalívat do skleniček. Je to vynikající limonáda, která má zajímavou chuť. Dopočuji všem, kteří nemůžou usnout, protože levandule je zklidňující.
Přeji dobrou chuť!

Bom Dia namoradas!

8. července 2016 v 17:32 | Nelly Cadlenson |  Deník

Zdravím Vás. Přemýšlím vůbec, jestli mám článek psát nebo ne. Ale jo trochu Vás poinformuji. Mám šíleně moc fotek, které bych s Vámi ráda sdílela, ale musím to rozvrhnout na části, jelikož je jejich fakt moc. Můžu říct, že za 1 den dokážu udělat přes 600 fotek. Je to šílené. Já vím. Nejhorší co se mi tu stalo, je to, že se mi tu prostě nejdou stříhat videa! Poprvé když jsem stříhala, tak nebylo dostupné, protože jsem tam dala hudbu. Autorské práva no! Když jsem stříhala nové z výletů, kde jsme byli, tak skoro na konci se mi zasekl program a celý počítač se restartoval. Vždycky mi naskočí, že to můžu obnovit, ale teď jako na potvoru se to nepodařilo. Byla jsem na recepci, kde se mi stříhá nejlépe, protože je tam zima a klid. Rozbrečela jsem se jako děcko, kterému seberou hračku. Říkala jsem si, jestli to vůbec má smysl. Jestli má smysl stříhat a tvořit na YouTube, když mi to přináší akorát nervy. Měla jsem v plánu vymazat všechny videa a zabalit to. Poprvé když mi to nešlo, tak jsem nespala celou noc. Čekala jsem, až se mi to nahraje, abych se ujistila, jestli mi to půjde. Tenhle poslední zážitek se stříháním mě stahoval k tomu, abych s tím fakt skončila. Jenže pak jsem se uklidnila a jeden známý mi řekl, že je to překážka, která mě vždy potká. Je na mně, jestli se jí otočím zády, zabalím to a bude konec nebo jestli půjdu proti ní a překonám ji. Právě tahle překážka mě dělá silnějším a jedině takhle budu úspěšná, když se ji postavím vpřed. Můžu říct, že jsem se trochu uklidnila a přišla jsem na to, proč se mi tohle děje. Tlačím moc na řeku, která teče sama. Co to znamená? Chci všechno hned a jsem netrpělivá, tím ,,stříháním" ho popoháním, aby bylo rychle hotové a já měla jednu věc hotovou, kterou chci. Rozhodla jsem se tedy jinak. Stříhám ho denně každou půl hodinu. Je to lepší. Nemám pak pocit, že jsem čas promrhala. A to neplatí jenom pro stříhání videa, ale i celkově v životě. Každým dnem udělat něco malého a tím efektivněji získáte úspěch.
Teď dost kecání o mých starostech. V Portugalsku je to něco neskutečného. Všude se tu pohybují samí přátelští lidé a krásní kluci. Neviděla jsem snad větší šampony jako tady. Tady skoro všichni kluci voní a mají načesané vlasy. Potkala jsem tu tolik známých lidí - mého bývalého spolužáka a dvojčata, co se mnou jezdí ve vlaku. Skoro jako kdyby si vypadli z oka.
Každý den chodíme na oběd do pastelarie Braga Parque, kde si nás tak dobře pamatují, že ví, co mají přesně pro nás přinést. Nevím, jestli mám štěstí, ale pokaždé když jdu do restaurace, obchodu, kavárny, kamkoliv, tak nikdo nemluví anglicky, takže musím lovit slovíčka ze španělštiny nebo francouzštiny. Naučila jsem se tu i nová slovíčka. Na naší praxi je to suprové. Máme tu fajn kolektiv a jsou tu i další studentky z Bulharska, které nám furt nosí jídlo a něco nabízí. Každé ráno nás Delfim vozí dodávkou do práce, protože to máme docela daleko. Jezdívali jsme se studenti z Polska, teď jezdíme s automechanikama z Itálie. Koordinátor Filip, co nás vozil první týden, byl až moc komunikativní. Pokaždé když jsem mu něco řekla, jeho otázka byla: ,,Proč?". Připadám si někdy s ním jako na předpřípravě u maturitu. Je ale fajn a docela very crazy. Teď nás vozí Delfim, který si rád zpívá v autě a řekla bych, že na chlapa má doopravdy dobrý vkus na hudbu. Někdy nám pustí lovesong od Savage garden, někdy klasiku Nothing else matters a někdy přijde tak s pořádným rockem, že mě bolí z toho uši. Momentálně nám to do práce trvá vždy půl hodiny, protože zajíždíme až za Bragu. Nevadí mi to, ale někdy jsem z toho vedra na větvi.


První týden když jsme přijeli, tak se v Braze konal festival San Joao. Užily jsme si ho moc. Tradice, kdy mlátí všichni sebe plastovým kladivem, byla fakt super. Společně s holkama jsme si to užívaly a mlátily jsme každého na potkání. Vím, že je to divné, ale poprvé jsem se cítila tak naplněná, uvolněná a byla jsem to já. Nefalšovaná Nela bez masek a přetvářek.
Co se týče výletů, tak každý víkend máme naplánované, kam pojedeme. První týden jsme měli prohlídku po Braze, která je doopravdy nádherná a krásně propojená. Nikdy se tu nemůžete ztratit. Náš guide Leandro nás vzal na nejkrásnější místo v Braze - Bom Jesus a Sameiro. Bylo to něco neuvěřitelného. Tohle místo je stvořené pro romantické procházky a líbánky. Kdybych měla kluka, tak můj výběr dovolené je jasný. Můžu říct, že se mi tu líbí víc jak ve Španělsku. Nevím, čím to je, ale asi tím, že lidé jsou tu klidnější a neřvou jak jejich sousedé, Španělé. Pro co jsou doslova vášniví, tak to je fotbal. To mi jediné leze krkem, když se v autě hádají, kdo je lepší hráč jestli Italové nebo Portugalci. Ale odbíhám od tématu. Sameiro je neskutečné místo. Je tu velký chrám, odkud je krásný pohled na celou Bragu a zároveň na vzdálený oceán. Tohle město a celkově Portugalsko mi připadá svobodné (možná proto že je obklopeno oceánem?). První víkend jsme jeli do Porta, které je také neuvěřitelné. Připadala jsem si jako v jižním Londýně. Všude tu mají doubledeckery, červené telefonní budky a červené poštovní schránky. Co má Porto víc jak Londýn? Je tu krásně a neustále tu svítí slunce. Nemohla jsem uvěřit očím, že lidé skáčou do oceánu z mostu, který je asi 10 metrů vysoký. Tady to je doopravdy samé vzrušení a adrenalin. Každou neděli jsme se byli koupat v oceánu. Poprvé jsme byli ve Vigu, což se nachází v severním Španělsku, kde byl oceán šíleně studený, ale vlezla jsem tam na pohodu.S Jančou jsme se fotily a natáčely. Lidé se na nás koukali jak na blázny. Co už. To je prostě náš YouTube life. Tuto neděli jsme byli ve Viana de Castello. Tahle pláž mě okouzlila. Na pláži byly obrovské kameny a pláž měla malé ostrůvky, kde vedl most. Divila jsem se, že může i taková pláž existovat. Škoda že opět byla voda studená. Navštívili jsme i menší historická města, kde jsme se šly hlavně najíst. Šíleně jsem si zamilovala jejich siesty, kdy si člověk může v klidu odpočinout a v klidu se najíst. Ne jako v Česku, kde z nás chtějí vydřít si naši duši. Holky mi tu doslova přirostly k srdci. Nedovedu si představit, že za pár dní tohle všechno opustím. Nechci na to ani pomyslet. Popravdě, jsem měla strach, že se mi bude stýskat po domově, ale zatím se nic nedostavuje. Chybí mi jenom rodina. Nakoupila jsem tu moc oblečení. Mají to lepší výběr a lepší ceny jako my. V Zaře, H&M, Bershce a Stradivariusu mají víc oblečení než u nás. Po dlouhém hledání v Česku jsem tady v Braze si koupila dlouhý overal a riflovou košili! Neuvěřitelné. Tady jsem ji sehnala hned, co jsem vešla do obchodu.
Momentálně mám jenom pár minut, protože pro nás přijede Delfim. Mějte se moc krásně a užívejte si prázdniny. Mám Vás ráda! Ahoj ♥