Březen 2016

FOOD INSPIRATION: Bílý jogurt na mé způsoby

15. března 2016 v 19:24 | Nelly Cadlenson |  Lifestyle, recipes, lose weight

Dlouho jsem nepsala žádné své food inspiration. Ráda bych Vás inspirovala svou svačinkou - bílým jogurtem, jelikož je levný a dá se sehnat v každém obchodě. Jenže si říkáte, že Vás bílý jogurt nezasytí. Když si ho dáte samotný, tak většinou se hlad dostaví už za hodinu. Podělím se s Vámi o to, jak se z bílého jogurtu nasytit aspoň na 3 hodiny s přidáním pár zdravých ingrediencí...


Bílý jogurt

s javorovým sirupem a kokosem


Poslední dobou jsem si zvykla na tuhle kombinace, jelikož mi připomíná chuť Müller Mix kokosový. Stačí, když si do svého jogurtu přidáte hrstku strouhaného kokosu a lžičku javorového sirupu. Je to doslova delikátní kombinace! Vím, že javorový sirup není levná záležitost. Cena se pohybuje okolo 150 Kč, ale určitě ho doporučuji vyzkoušet. Mám ho od Vánoc a už mi rychle ubývá. Pokud nejste ale ochotni dát takovou sumu do sirupu, věřím, že doma najdete med. S medem je to také vynikající!

ovesné vločky, kousky jablka


Tohle bývala moje oblíbená kombinace do té doby, než mi zjistili alergii na jablka. Takže jablka jsem musela vyškrtnout ze svého seznamu a musela nahradit mandarinkama. Zejména během zimy jsem si tuhle kombinaci zamilovala. Bohužel teď ji ani nemůžu cítit, protože jsem ji přejezená.chia semínka, banán


Určitě každý z nás má rád ty křupavé kuličky v jogurtu. Já zbožňovala Kostíky s čokoládovýma kuličkama. Zjistila jsem, že si ten jogurt kupuji jen kvůli tomu, že můžu křupat díky kuličkám. Tak jsem si do jogurtu začala házet chia semínka, které taky musíte chroupat a společně s nakrájeným banánem vytváří skvělou chuť.

vlašské ořechy, nasekané mandle


Je to doopravdy zajímavé spojení. Rozhodně to není špatné, ale hodně to sytí. Stačí pouze hrstka vlašských ořechů a sekaných mandlích a do večeře máte vystaráno. Můžete tuhle oříškovou pochoutku jíst před nějakým důležitým testem, jelikož vlašské ořechy podporují myšlení.Máte nějaké nápady nebo tipy, čím by se dal bílý jogurt ještě ozvláštnit? Určitě pište i Vaše kombinace, které jídáváte, aspoň můžeme ostatní inspirovat.

OOTD - City walking

11. března 2016 v 18:00 | Nelly Cadlenson |  Outfity


Jeans - New Yorker // Shoes - Deichmann // Shirt - Camaieu // Coat - Mohito // Gloves - Primark


Není čas na plnění snů ?

9. března 2016 v 14:00 | Nelly Cadlenson |  Ostatní

Žijeme ve světě, který neustále roste a zdokonaluje se. Čím rychleji se zdokonaluje, tím jsou od nás požadovány vyšší výkony. Lidé neumí odpočívat a svůj volný čas neumí efektivně využít. Vlastně ne. Oni přece žádný volný čas nemají! Teď ruku na srdce. Kolikrát jste si říkali, jak začnete s výukou španělštiny nebo jste si neustále říkali, jak začnete cvičit? Vaše odpověď? Nemám čas. V budoucnu si říkáte, že určitě začnete cvičit, až budete mít více času, což znamená nikdy. Většinou přijdeme ze školy nebo z práce a jsme rádi, že sedíme. Co uděláme? Zapneme televizi, usadíme se na gauč a projíždíme Instagram, Facebook, e-maily a další sociální sítě, i když nás v hlavě tlačí povinnosti, co musíme stihnout. Nemít čas je stav mysli. Máme šíleně mnoho času, jenom ho přehlížíme.
Před pár dny jsem dočetla knihu Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas od Doreen Virtue. Zaujala mě a donutila mě přemýšlet nad tím, proč mi připadá, že nemám na nic čas. Když se na to podívám, mám ho na rozdávání. Chtěla bych Vám říct, co jsem jeden den vypozorovala. Bylo pondělí a sluníčko hřálo. Připadalo mi to jako krásný jarní den. Jelikož jsem ve škole končila pozdě, dorazila jsem domů až o půl 5. Toužila jsem krásný a teplý den využít k jízdě na kole. Tak jsem se sestřenicí jela a odpočinula jsem si. Bylo mi dobře. Domů jsem přijela až v 7 hodin. V hlavě jsem si říkala, co vše musím ještě udělat - nachystat si svačinu do školy, vykoupat se, přečíst knížku na maturitu, zveřejnit článek na blogu, naučit se češtinu. Divila jsem se, ale všem jsem krásně stihla a přesně v tu hodinu, kterou bývám v posteli a ještě navíc jsem měla volno na psaní. Tím Vám chci říct, že když cvičíte, získáte přísun energie, která Vám dodá dostatek síly na to, co byste měli zvládnout a zároveň dělali to, co Vás baví.
Ve svých volných chvílích píšu, cvičím, fotím, čtu a zpívám. Jenže když se chci v čem, co dělám posunout dál, mám v hlavě blok, který mi říká, že do svého snu bych musela vložit více úsilí a času, což ,,nemám", a tak si sama sobě lžu a řeknu, že nemám čas. Ve skutečnosti se jedná o falšovaný strach z toho, že selžete. Máte strach, že se nakonec ukáže, že v té činnosti nejste dobří, jak byste chtěli, proto co chcete pořád odkládáte. Nebo čekáte na ten perfektní moment. Zklamu Vás. Ten nikdy nepřijde, pokud o něm sníte. Vy musíte tu perfektní chvíli vytvořit. Každý z nás má nějaký sen. Jenže většina lidí si myslí, že ten svůj sen si budou moct splnit, až budou mít více času. V hlavě si říkáte, kolik času do toho musíte za den investovat. Blbost! Na svém snu můžete pracovat i pouhých 10 minut denně. Může Vám připadat, že je to šílené. Máte v hlavě zafixované, že musíte na to, co chcete, dřít. Jenže si myslíme, že ten vysněný sen a cíl k nám přijde sám. K našemu snu a cíli nás dovede naše každodenní krátké úsilí a malé kroky. Jednou jsem slyšela, napiš každý den jednu stránku a za rok máš knihu. Když si ráno ve vlaku místo koukání z okna, vezmu notes a budu psát, mám stránku za den. Věřím, že všechno jde. Jen nesmíme být líní a netrpěliví. Naší největší chybou je to, že se nedokážeme soustředit na jednu věc, které bychom se rádi ve svém volném času věnovali. Pozoruji to u sebe, když jsem na internetu a chci si přečíst články o vysokých školách a celkově o životě vysokoškoláka. Už to že hledám a přemýšlím o budoucnosti, je krok k mému cíli. Jenže si rozklikám dalších 5 oken, co chci za ten večer stihnout přečíst a vyřešit. Bohužel nevyřeším nic. Neustále mě brzdí odepisování na Messengeru nebo neustálé kontrolování komentářů na blogu. Jedná se o takové nutkavé činnosti, které nás o náš volný čas okrádají, aniž bychom si to uvědomovali. Důležité je proto věci naplánovat. Pokud si je nenaplánujete, tak skončíte u televize s telefonem v ruce a den je pryč. Samozřejmě všechny věci se nedají naplánovat. Svou oblíbenou větu Nemám čas nahraďte Není to pro mě důležité. Hned se na to budete dívat jinýma očima i myslí, a nakonec zjistíte, jestli danou činnost chcete dělat nebo ne. Být upřímný sám k sobě je klíč k úspěšnému využití času.


Recenze: Gel laky Amazing line, NANINAILS

2. března 2016 v 20:19 | Nelly Cadlenson |  Recenze


Ahojte. Ti z Vás, kteří sledují mojí FB stránku, jste se mohli dozvědět, že jsem pro Vás chystala recenzi na gel laky od Naninails. Tenhle e-shop musíte určitě znát díky krásnému růžovému designu, který přiláká pohledy všech holek. A teď ke gel lakům. Jsou to mé první gel laky, které jsem kdy zkoušela. O prázdninách jsem si koupila Essence lampu a využila ji až teď. V balíčku na testování od Naninails jsem objevila 2 pilníky (jeden hrubší a jemnější), primer, base a top vrstvu, gel lak amazing line růžový a žlutý. Jako první jsem použila primer, který udržuje base vrstvu, aby se Vám nehet hned nesloupl. Poté jsm použila barevný gel lak. Jsem ráda, protože nehty mi neustále drží a jsou lesklé. Růžová barva je úplně nádherná. Je společně se žlutou vhodná na jaro. Stačila pouze jedna vrstva gel laku a zapéct. Žlutá barva byla s aplikací trochu horší. Musela jsem nanést 2 vrstvy, protože není tolik pigmentovaná jako ta růžová. Hodně mě gel laky překvapily, jelikož je seženete za pohádkovou cenu, pouze za 94 Kč. Nejlepší bude, když sami e-shop navštívíte a posuďte sami - http://www.naninails.cz/. Což jsem se docela divila. Za mě bych určitě doporučila Všem pro ty, kteří si doma dělají nehty jako já. Určitě mám v plánu přikoupit si časem další barvy.


Na to že jsou to mé první nehty pomocí gel laku, tak jsem hodně spokojená. Hlavně mi ty barvy připomínají jaro a teplo, co nás čeká.
Máte zkušenost s gelaky od Naninails?