Můj rok 2015

2. ledna 2016 v 22:35 | Nelly Cadlenson |  Deník

Ahoj. Přeji Vám všem šťastný nový rok a hlavně hodně zdraví. Dneska bych chtěla shrnout svůj rok 2015, který byl doopravdy náročný a hlavně přínosný. Tenhle rok byl pro mě pokrok ke zlepšení mého života. Začnu tedy od začátku.
V lednu jsem poprvé cítila, co to je být ve stresu. Všechno se na mě chrlilo, protože jsem musela zvládat školu a projekt, se kterým jsem posléze v únoru odjela do Španělska. Zažila jsem první let letadlem a poprvé jsem musela spoléhat na své jazykové a komunikační schopnosti, jelikož jsem bydlela ve španělské rodině. Bylo to pro mě něco nového. Jako kdybych si uvědomovala, kolik možností mám. Šíleně moc jsem si leden a únor užila. Většinu času jsem byla s kamarádkou Míšou, která se projektu taky účastnila. Chodili jsme do naší oblíbené kavárny La Familia, kterou jsem pomocí Míši objevila v lednu. Byla jsem šťastná. Po příletu ze Španělska s novými zkušenostmi jsem šla poprvé na ples.

Další měsíce jsem začala pociťovat, že jsem poblázněná láskou. V té době jsem často jezdila na kole, udržovala se fit a cvičila v posilovně. V dubnu jsem si začala uvědomovat, že chci něco víc. Cítila jsem, že je něco špatně a že nemám něco dořešené, co bych měla vyřešit. Vím, že co jsem v minulosti zažila, se se mnou táhlo jako kamení a přítěž. Začala jsem tedy číst články týkající se psychiky a psychosomatických nemocí. Když jsem ty knížky četla, snažila jsem se odhalit svůj problém. Jenže začalo jaro a jako vždy se u mě vyskytne alergie a s ním i ekzém. Tento rok mě to postihlo doopravdy šíleně moc. Nevěděla jsem, co mám dělat. Byla jsem ze sebe otrávená a nenáviděla jsem se. Neustále jsem o tom je mluvila a nic pro to nedělala. V té době mi byl přidělen další projekt, se kterým jsem protentokrát vycestovala do Slovinska. Museli jsme plnit různé povinnosti, cvičit prezentace, natáčet videa a organizovat výlet pro stážisty ze zahraničí. Byla jsem docela pod tlakem. Řekla jsem si dost! Nechtěla jsem se cpát kortikoidy, které Vám stejně nepomůžou. Zatlačují Váš problém zpět do těla.


Jednoho dne jsem zavolala jedné paní, která se zabývala akupunkturou. Měla jsem šílený strach, o čem se s ní budu bavit, co mám čekat. Ještě teď jsem té paní moc a moc vděčná, protože mě dokázala otevřít. Pomohla mi mluvit o svých pocitech a projevovat city ven. Vše, co mě celá léta trápila, jsem jí řekla a byla mi oporou. Snažila se pomoct s každým mým problémem a pomohla mi uvědomit si mou hodnotu. Považovala jsem se za člověka, který je jiný a svět mu nikdy patřit nebude. Jenže ne! Patří mi. Vždycky mi napíchla různé body, aby mi pomohla s ekzémem a s alergiemi. Můžu říct, že jsem jaro přežila.

Poté přišlo Slovinsko a s ním setkání se slovinskou rodinou. Neuvěřitelné, jak se rodina podobala té české. Katarina, u které jsem bydlela, byla úplně stejná osoba jak já. Strašně moc jsem si s ní rozuměla. Opět jsem získala jazykové zkušenosti. Během poznávání nových zemí, jsem zjistila, že cestování je to, co mě naplňuje. Možná to zní divně, ale připadám si volná a nikým vázaná. Překvapuji sama sebe, že v zahraničí jsem jiný člověk. Uvolněnější, víc svá. Nejlepší byl ale stejně výlet do Anglie, protože odjakživa to byl můj sen. To prostředí, lidé a všechno okolo mě ještě víc motivovalo, abych cestovala ještě víc. Celý rok jsem se snažila uspořádat svoji osobnost. Nemůžu na sto procent říct, jestli jsem toho docílila. Určitě ne, stále jsem na té cestě poznávání a moc mě to baví. S tímhle mi pomáhá nejen má kamarádka, ale vyhledala jsem i odbornější pomoc, a jsem za to nesmírně vděčná! Zkrátka osobnostně na sobě pracuji. Za tenhle rok se moje sebevědomí z nuly dostalo na takových 40 procent.
Jsem za to nesmírně vděčná, že jsem byla předhozena složitým úkolům a situacím. Začátkem prázdnin jsem měla poprvé brigádu na celé 2 měsíce. Nesmírně jsem tam byla spokojená a letos tam půjdu znovu. Poznala jsem nové lidi. Sice jsem si prázdniny neužila podle svého gusta, ale můžu říct, že jsem si je užila se správnými lidmi.
Červen byl náročný, protože jsme také rekonstruovali barák, a můžu říct, že to bylo děs!


Začátkem třetího ročníku mi bylo oznámeno, že budu mít praxi na Vranovském zámku, a to mě nejvíc děsí do budoucnosti. Tohle bude jediné, co si přeji, abych to zvládla. Držte palce. Zbytek podzimu jsem měla celkem poklidný. Dodělávala jsem si svůj pokoj a z ničeho jsem si hlavu nelámala a doslova si užívala klidu. V prosinci jsem veškerý čas trávila se svou rodinou a Vánoce strávila také v rodinném kruhu. Jsem celkem překvapená, jak to rychle uteklo. Úplně teď si pamatuji momenty před tím, než jsem odlétala do Španělska, jak jsem poprvé obsluhovala, jak jsem dostala první pusu, jak jsem byla poprvé na diskotéce s kamarádkou, jak jsem si užívala své 17. narozeniny na praxi, jak jsem chodila každý měsíc do La Familia s Míšou na babychino. Nejlepší pro mě byl stejně leden, únor a konec tohoto roku. Nejvíc jsem si ale užila poslední den roku 2015, protože poprvé přišlo něco neplánovaně. Už nic neplánuji.
Přeji Vám mnoho zdraví, lásky a úspěchů do nového roku 2016. Doufám, že bude ještě lepší jak tento, a že dodržím své novoroční předsevzetí.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lamič Lamič | E-mail | Web | 3. ledna 2016 v 9:28 | Reagovat

Hezké shrnutí. Hodně jsi mě překvapila s tou akupunkturou. Já měl dodnes představu, že to pomáhá pouze v případě nějakých pohybových problémů. A ne vždy.

S cestováním až takové zkušenosti nemám. Nicméně za sebe mohu potvrdit, že si připadám uvolněnější při komunikaci v cizím jazyce. Když totiž plácnu nějakou nevhodnou ptákovinu, vždycky můžu říci, že moje ájina není moc dobrá a chtěl jsem říci něco úplně jiného :-D

2 Elly Elly | Web | 3. ledna 2016 v 15:24 | Reagovat

Úžasný článek! Moc se mi líbí ten nápad, co je na prvním obrázku. :3

3 Broken girl Broken girl | Web | 4. ledna 2016 v 20:08 | Reagovat

Vypadáš krásně ;) To cestování ti celkem závidím - mě se podařilo vidět jenom Anglii a Itálii. Taky Ti přeji všechno nejlepší do nového roku ;)

4 glamour-vanessa glamour-vanessa | Web | 4. ledna 2016 v 22:44 | Reagovat

Jééé jsi krásná a jak vidím také cestuješ, wow super. :-) Jinak moc krásný článek a fotky - nááádhera.

5 S-hejvi S-hejvi | Web | 5. ledna 2016 v 15:49 | Reagovat

Měla jsi plno krásných zážitků! Moc hezké fotky plné pozitivní nálady a do tohoto roku ti přeji ať je to jenom stejné nebo ještě lepší! :))

6 Nikia Nikia | Web | 5. ledna 2016 v 20:09 | Reagovat

Jsem ráda, že jsi se poprala se svými problémy, to vždycky u lidí uznávám. :) Cestování patří mezi moje největší sny a cíle a tak mě těší, že ty sis své cesty užila.
Pevné nervy a hodně štěstí v tomto roce! :-)

7 Kája Kája | Web | 10. ledna 2016 v 18:20 | Reagovat

Plně souhlasím s holkami nade mnou - článek je krásný a úplně první obrázek je vážně moc skvělej! Výbornej nápad!
Co se týče cestování, tak koukám, že jsi v minulém roce hodně cestovala a navštívila mnoho zajímavých míst. Tak to má být. Miluji cestování!
A o alergiích mi povídej.. hrůza. Sice nemám žádnou takovou tu "jarní", mám alergii na slunce, což je fakt příšerný. Skoro jako ekzém, takže moc dobře vím, jak se lidé s těmito nemoci cítí. :-|

P.S. Hodně štěstí v novém roce! :)

8 Charles OP Charles OP | E-mail | 16. května 2016 v 19:13 | Reagovat

Hello, Nella. I'm glad you enjoyed your stay in Britain so much. Britain is a gorgeous country. Anyway, thank you for your blog; there's a lot of interesting information. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama