10 kroků k sebelásce

21. ledna 2016 v 7:00 | Nelly Cadlenson

Nevěříš si? Připadí ti, že vše, co děláš, je zbytečné? Nic neumíš? Nemáš žádný talent? Připadáš si tlustě? Tvůj vzhled stojí za nic? Odpověděl/a sis několikrát ano? Tak myslím, že tenhle článek je právě pro tebe. Připadá mi, že žijeme ve světě, kde člověk nemůže ukázat, co umí. Všichni nám předhazují, jak jsme neschopní. Co se nám povede, se nemusí cenit, ale co nám nejde, to se prostě musíme naučit. Nemůžeme se radovat. Nemůžeme se pochválit, protože nás ostatní budou brát za nafouknce, arogantní namyšlence. Raději se shazujeme, abychom zapadli mezi ostatní. Pak nás totiž ostatní přijmou a zapadáme do koloběhu. Sepsala jsem pro Vás pár bodů, které by Vám mělo pomoct k sebelásce, protože si myslím, že je v našich životech nesmírně nutná. Většina lidí je nespokojená sama se sebou a svým životem. Když milujeme sami sebe, v životě se nám budou dít zázraky. Vím, že začít se milovat je hodně těžké.


1) Uvědomit si svoji cenu


Každý jsme jiný a každému se nezavděčíme. To je prostě dané. Když se budete chtít neustále někomu zavděčit, budete trpět. Nikdy nenajdete sami sebe. Neustále budete takoví, jací Vás budou chtít ostatní. Nebojte se říct svůj názor. Nic se Vám stát nemůže. Nedělejte ani to, co chtějí druzí. Nikdy se nesnažte být nikým jiným, nejste kopie, jste originál.


2) Buď sám/a sebou


V dnešní době je sám sebou málokdo. Má strach, že nezapadne do společnosti, která jde jedním proudem a tím se každý řídí. Cítíte se občas odlišně nebo máte jiný názor než ten druhý? Řekněte mu, co si o tom myslíte. Ukažte se. Dělejte to, co Vás naplňuje a co Vás dělá šťastným, i když Vás nikdo nevidí. Neohlížejte se na okolí. Není to jejich život. Je to jen a jen Váš život. Vše záleží jen na Vás, jak s ním naložíte. Každému to může být ukradené. A pokud Vás řeší a pomlouvají? Pravděpodobně jim ležíte hodně hluboko v žaludku, máte něco, co oni nemají a ani mít nebudou. Tenle typ lidí je slabý a oni o tom sami vědí. Kašlete na ostatní. Pokud Vás za něco odsuzují, odstraňte je ze svého seznamu přátel.

3) Zrcadlo, zrcadlo....


Myslím, že to slyšel každý. Stoupni si před zrcadlo a říkej jsi, jak se máš rád/a, jak jsi krásný/á. Je to doopravdy těžké. Ze začátku hodně těžké. Musíte to aspoň zkusit a hlavně těm slovům věřit. Vždycky to, co chceme, mají druzí. To je zákon přírody. Najděte na sobě něco, co se Vám skutečně líbí. Nestyďte se. Za každý úkol, který se Vám povede, se pochvalte. Kupte si každý měsíc drobnou radost nebo si zajděte do kavárny na výborný dort s kamarádkou.


4) Překonávat strach a zkoušet nové věci

Abychom se pohnuli z bodu A do bodu B, musíme neustále něco dělat. Jaké příležitosti se Vám naskytne, berte ji, i když bude špatná. Pro Vás to bude furt přínos. Nic neztratíte, spíš získáte zkušenosti a větší nadhled nad ostaní věci. Nazatěžujte se slovy: ,,Co by, kdyby..." To je jen falešná tvář strachu, Když budete stát furt v koutě a čekat, nikam se nebudete hnout. Musíte to chtít sami a vše dělat s radostí a chutí. Pořád si opakujte, že nemáte co ztratit, ba naopak jen a jen získáváte.


5) Mít kolem sebe pozitivní lidi


Společnost nás hodně utváří, dokonce i naše myšlení se utváří v její prospěch. Proč ztrácíte čas s lidmi, kteří z Vás vysávají energii, vidí vše negativně a řeší jen své problémy? Vaše problémy jsou jí/jemu ukradené. Zavolají Vám jen tehdy, kdy nikoho nemají. Myslím, že takových lidí byste se měli co nejdříve zbavit. Zbavte se i lidí, kteří neustále někoho pomlouvají. Vyměňte je za úspěšné a pozitivní lidi. Určitě Vám pomůžou cítit se lépe a vyslechnou Vás.

6) Rozvíjet své silné stránky

Každý máme silné a slabé stránky. Zaměřme se jenom na ty dobré a rozvíjejte je. Umíš cizí jazyky, tak je studuj a navštěvuj nové země, baví tě malovat, tak jdi dělat výtvarnou školu. Nebudeme marnit svými talenty. Hodně lidí by bylo schopné mnoha věcem, ale raději to vzdá a zase padá do koloběhu dnešní společnosti. Protože když jsi svůj, tak pak jsi pro společnost nebezpečný.

7) Milý deníčku ....

Každý večer před spaním si napiště 5 věcí, které Vám za den udělali radost nebo co Vás potěšilo. Doopravdy každý den pravidelně aspoň 5 věcí. Když si budete připadat zase méněcenný, přečtěte si svůj deník. Rozhodně Vám to spraví náladu a pomůže Vám to se podívat na to z jiné strany. Všechno je totiž jenom o našem myšlení.


8) Pečovat o sebe

Důležité je i pečovat o své tělo. Pokud se sami dobře necítíte se svým tělem, ostatní to poznají. Nebudete je přitahovat. Dneska každému vyrazí dech osoba, která se směje, je pozitivní za každé situace a věří sama sobě. Jde z ní cítit láska k sobě samé. A to je to, co dneska většina lidí chce a co obdivuje. Proto milujte své tělo, jakékoliv je. Sportujte, protože pak všechno budete snášet lépe. Myslete na sebe a dopřejte si kadeřníka nebo kosmetické služby. Nezáleží na tom, jestli jsi malý, tlustý, velký, hubený, tvrdohlavý nebo líný, důležité je, abys sám sebe přijmul takového, jaký jsi. Bude to výhra pro tebe a ostatní ti budou zobat z ruky.


9) Dělat druhým radost

Je hodně důležité, myslet i na lidi, kteří nás obklopují láskou. Musíme také pro ně něco udělat. Jednou za čas koupit kamarádce čokoládu jenom tak, je nádherný pocit. Uvidíte, že bude překvapená a Vy se budete cítít líp. No a třeba tohle si můžete zapsat do deníčku mezi svých 5 pozitivních věcí dne. To zní jako další pozitivum, že?


10) Nesrovnávat se s druhými

Tohle je asi největší problém, se kterým se potýká každý. Srovnáváme se s druhými, protože pokud vidíme, že ostatní mají někde míň jak my, tak máme radost. Takhle si my zvyšujeme sebevědomí. Bohužel si ho ale zvýšíme na chvíli, protože stejně vždycky přijde někdo, kdo bude krásnější, chytřejší, milejší, úspěšnější a hodnější jak my. Takže takové zvyšování je úplně zbytečné.


A na závěr bych chtěla říct, že to není tak těžké a přeji příjemnou cestu k sebelásce. Je to nádherná a někdy i trnitá cesta. Každopádně si ji užijte. Budu Vám držte palce.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 xoxo-gossipgirl xoxo-gossipgirl | Web | 21. ledna 2016 v 11:47 | Reagovat

Moc pěkný článek! A pravdivý :) Každý by měl mít v první řadě rád sám sebe

2 Lamič Lamič | E-mail | Web | 21. ledna 2016 v 21:03 | Reagovat

Body mají něco do sebe a jednoznačně souhlas. Osobně si myslím, že nejdůležitější je najít v sobě nějakou jiskru, která tě přiměje výše zmíněné splnit a jít do toho. Já tomu říkám touha. Pro každého to může být něco jiného. V mém případě touha překonat sám sebe. Líbí se mi ten pocit, když úspěšně překročíš tu šedou zónu obav z neznámého a zjistíš, že i přes počáteční strach stojíš pevně na nohách a nic se ti nestalo.

Abych byl jako tvůj častější čtenář i trochu kritičtější, doporučuji, abys k takovým článkům do budoucna zmiňovala i zkušenosti z tvého osobního života. Jak ti ten a ten bod pomohl atd. Takhle to bohužel působí dojmem, že jde jen o myšlenky zkopírované z nějakých článků o osobním rozvoji a chybí tam ten faktor tvojí osobnosti. Což je škoda a dá se to snadno napravit :)

3 Nelly Cadlenson Nelly Cadlenson | Web | 21. ledna 2016 v 21:18 | Reagovat

[1]: Děkuji.

[2]: Ano, samozřejmě. Nejlepší je ten pocit, když si sám dokážeš, že můžeš dokázat víc a víc věcí.
Děkuji za připomenutí. Popravdě jsem tam měla napsané i spíše osobní věci, ale nebyla jsem si jistá, jestli je tam dát. Děkuji moc za podporu a rady. Vážím si toho :)

4 Lamič Lamič | E-mail | Web | 21. ledna 2016 v 21:48 | Reagovat

Právě. Je to takový hrozně osvobozující, když ti dojde, že ve spoustě věcí je jedinou překážkou jen tvoje hlava a strach. Ať jde o sport, studium atd.

Rádo se stalo. :)

5 Ellen Dee. Ellen Dee. | Web | 24. ledna 2016 v 19:21 | Reagovat

Přesně tohle jsem si teď potřebovala přečíst, děkuju!!! :-)

6 Calistka Calistka | Web | 25. ledna 2016 v 9:33 | Reagovat

Myslím, že hlavně první dva body by si někteří měli uvědomit. Nepřijde mi, že by šlo přímo o to jak člověk vypadá aby se sám sobě líbil, ale pokud se sám sobě líbí vnitřně bude tak i na venek. :) Všechno to je podle mě o zdravém sebevědomí! Krásné článek. :)

7 Elis Elis | Web | 27. ledna 2016 v 23:41 | Reagovat

Perfektně pojatý článek, se všemi body mohu jen souhlasit, udělala si záslužnou věc, může to pomoci mnoha lidem s problémy... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama