Podzim, Anglie 2015 & zájmy [13. 11. 2015]

13. listopadu 2015 v 16:29 | Nelly Cadlenson |  Deník

Ahoj. Dlouho jsem se neozvala. Chtěla jsem jenom říct, že naše rekonstruce domu je skoro u konce. Jenže jsou okolo furt toho šílené problémy. Třeba včera nám přivezli jinou sedačku, než jsme chtěli. Umyvadlo nám dovezli prasklé a vinylových podlah bylo málo. A o řemeslnících ani nemluvím. Myslím si, že dneska je řemeslo doopravdy důležité v dnešním světě. Každý chce maturitu a nepracovat rukama, jenže tahle práce bude čím dál cennější. Neustále slyším, že nemají čas a mají toho hodně. Je to šílené. Každopádně jak se vlastně mám. Můžu říct, že je to jak na houpačce. Někdy je to fajn a někdy zase na dvě slova, což ale všichni známe. Brigáda mi skončila a já teď hledám něco nového. Nejradši bych šla pracovat na Freeport do nějakého obchodu. Bohužel všude berou až od osmnácti. Mimochodem na začátku října jsem se dozvěděla, že pojedu se školou do Anglie. Nehorázně se těším a hlavně konečně uvidím Londýn. Pojedu na začátu prosince, tudíž uvidím vánoční Londýn. Dále jsem si pak dávala přihlášku na stáž do Portugalska. Byla bych ráda, kdybych se i tam dostala, protože by to byla opět skvělá zkušenost procvičit se v jazyce a pracovat zde ve svém oboru. Školu zatíím zvládám, jen mě trápí praxe, kterou budu vykonávat celý červen. Budu celý červen provázet na zámku ve Vranově nad Dyjí a navíc průvodcovský text je na 15 A4 stránek. Mám strach, že se to nenaučím. Pomalu se učím Sál předků, ale je to strašně náročné. Přemýšlím, že bych se přihlásila i do školního pěveckého sboru, protože nemám žádnou aktivitu, které bych se věnovala. Ano mám blog, cvičím a píšu, jenže tady to záleží na mě, kdy si na to udělám čas. Zpívat mě baví a vím, že je na čase začít s mým hlasem něco dělat. Je třeba ho cvičit. Momentálně si vybavuji pokoj a vyrábím různé dekorace. Jo a musím do Ikeii koupit si židlu, svíčky a kožešinku. Ani si nedovete představit, jak se těším na Vánoce. Podzim miluju a to hlavně kvůli stromům, jak jsou barevné. Nejradši mám když večer zalezu do postele s čajem a koukám na filmy. Už ani nevím, na co se mám dívat. Měla bych se podívat na nějaké filmy, které jsou inspirovány knihami, které musím přečíst na maturitu. Budu se dívat na Želary, Smrt krásných srnců a Sophiininu volbu. Máte ještě nějaké návrhy?


Je mi celkem na nic z toho, že jsem ve 3. ročníku a ještě rok. Nechci uvěřit, že už budu dospělá a nejsem na to připravená. Hlavně nevím co dál. Jít na vysokou, jít pracovat nebo odjet? Chtěla bych zkusit vysokou, ale nechci cestovní ruch. Chtěla bych zkusit psychologii. Vím, že je to těžké se tam dostat, jenže když někomu pomáhám, cítím se být užitečná. Cítím se být potřebná. Jednu dobu jsem strašně chtěla být modelka ( i když vím, že bych na to nikdy neměla), viděla jsem pouze to, jak chodím po mole, jak cestuji, jak mě všichni obdivují. Jenže o tom to není. Sama v hloubi duše vím, že by mě to nebavilo. Chtěla jsem to jenom kvůli obdivu. Hodně věcí jsem chtěla kvůli obdivu. Jenže vy uslyšíte pochvalu na vaši osobu a jejich víc. Samozřejmě že to lichotí, ale Vám je v daný moment skvěle, ale stejně Vás to pak nenaplní. Upřímně jsem i poslední dobou unavená dnešním životem (tenhle článek jde trochu jinačím směrem). Jak Vás někdo soudí podle Vašich fotek a co píšete na sociálních sítích. A také to když Vás dotyčná pomlouvá a vy jste jen kousek od ní. Nechápu to a asi nikdy nepochopím. Copak to té dotyčné osobě dává, že na Vás kydá špínu? Podle mě se ta osoba šíleně nudí a potřebuje mě znemožnit před druhými, aby zazářila na úkor mě. Jak dětské!
Nelíbí se mi jakým jazykem dnešní lidé mluví. Občas jak kdyby ztratili vlastní hrdost a soudnost. Nejsem typ člověka, co by rád chodil do společnosti mladých lidí. Já vím, že je to divné. Já se prostě v dnešní společnosti necítím a nedokážu být svá. Když slyším hlouček kluků, jak se baví, kterou holku dneska přehnou, chce se mi brečet a utéct někam daleko. Nechci narážet takhle na kluky. I holky takhle blbě mluví. Když je slyším, myslím, že si samy sebe neváží a celkově dělají jenom to, aby od kluků získaly pozornost. Musí ji ale získat fakt tak odporným způsobem, že se mu přimo před očima nabízí? Nevím. Raději dám přednost klidnému večeru s knížkou a teplým čajem nebo si zajdu s kamarádkou na večeři. Jsem doopravdy ráda, že mám kamarádku, která je stejně naladěná jako já. Můžu Vám říct, že se teď v sama sobě vyznat. Nevím, co je správné a co špatné. Chci se vydat tou správnou cestou a neudělat chybu. Cítím se, jak kdybych něco stále dokola skrývala. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 carloandanett carloandanett | 13. listopadu 2015 v 16:39 | Reagovat

ahoj, máš krásný design. Kdo ti ho dělal?? Děkuji

2 Lamič Lamič | E-mail | Web | 13. listopadu 2015 v 20:24 | Reagovat

Přeji, ať se ti v Londýně líbí. Osobně jsem vždy chtěl vidět, jak vypadá v noci. Třeba se poštěstí, pokud se mi povede tam najít práci na prázdniny.

Z osmnáctek si nedělej žádnou starost :) Je to jenom číslo. Ta pravá dospělost podle mě přichází ve chvíli, kdy vyletíš z hnízda a víš, že místo školní lavice už tě čeká jen odpovědnost za to postarat se o sebe (a případně blízké). A na to máš (hádám) asi dost času. :)

3 Lore Lore | Web | 13. listopadu 2015 v 22:44 | Reagovat

Ty jsi tak krásná:)

Já ti docela závidím, a to nemyslím jen vzhled ale hlavně ty zkušenosti. Já jsem na gymplu a slovo praxe se u nás nevede, pokud po maturitě nikam na výšku nepůjdu, tak jsem celkem v řiti a nepoužitelná. Máš hodně možností, tak ti přeji, abys je mohla využít, Londýn je nádherný:)
a těch 15 A4 se naučíš, máš na to ještě dost času :D to máš takovou malou přípravu na maturitu.. myslím ten nácvik toho učení :D nee.. Vranov nad Dyjí je krásný zámek a ještě jednou bych se do něch chtěla podívat.. Kdo ví, třeba se příští rok potkáme :)

4 T. T. | 14. listopadu 2015 v 1:29 | Reagovat

šikovná,ambiciozní,jdi si za svojím cílem :)

5 blom blom | Web | 14. listopadu 2015 v 6:36 | Reagovat

Londýn je překrásné město <3 Hrozně moc se mi tam líbilo, všechno to co jsem vždycky vídala jen ve filmech, v seriálech, ...vidět živě, úžasný pocit! :) A ještě takhle v prosinci, užij si to tam, zasloužíš si to <3
Jinak dělej co tě baví a začni chodit do toho sboru, já teda soudím jen podle videí na instragramu, ale podle mě máš doslova božský hlas :O :*
Průvodkyně? To je super :) Vždycky jsem si to chtěla zkusit, držím palce :3 Opět strašně pěkný článek a ještě hezčí fotky, jsi nádherná

6 Chloé Chloé | Web | 14. listopadu 2015 v 12:49 | Reagovat

Veľmi pekne napísaný článok :) Držím palce, aby každé rozhodnutie bolo pre teba dobré :) Veľmi pekná posteľ :D

7 Kája Kája | Web | 16. listopadu 2015 v 18:15 | Reagovat

Jééé, Anglie. Tak to si moc moc užij! :) Já bych na takový výlet od školy vyrazila hned! Doufám, že se aspoň letos někam dostanu o Vánocích jako loni do Vídně.

P.S. Doufám, že Ti vyjde i to Španělsko!

8 allys-cook allys-cook | Web | 19. listopadu 2015 v 11:53 | Reagovat

Dobrých řemeslníků je opravdu málo, ale naštěstí mám šikovného bratra :) Londýn a okolí je nádherné, byla jsem tam před 5 lety a jela bych znovu.

S tou dnešní společností máš pravdu. Prosím pěkně mě je 21 a rozumím si nejlépe s chlapama kolem 27-30. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama