Říjen 2015

RECEPT: Zdravý citrónový cheescake

30. října 2015 v 12:37 | Nelly Cadlenson |  Lifestyle, recipes, lose weight

Začíná opět zima a já mám pro Vás recept na ,,zdravější" citrónový cheesecake. Nikdy jsem takový cake nepekla, takže to bylo poprvé. Musím uznat, že se docela povedl. Všichni si hodně stěžovali, že je kyselý a málo sladký, což je super pro dietáře. Tenhle recept jsem si vymyslela nějak sama aneb z potravin, co dům dal.

Budeš potřebovat

Dortovou formu
Ruční mixér
2x Bebe sušenky
100 g Hera nebo máslo
1x měkký tvaroh
2 - 3 lžíce medu
citrón
zázvor
zakysanou smetanu
2 - 3 vajíčka
chia semínka
kokosové mlékoNA KORPUS:

Obě balení sušenek Bebe rozdrť v misce rukama na sušenkový prach. Poté přidej rozpuštěné máslo nebo Heru. Ze směsi udělej kompaktní hmotu a lžičkou ji vytlač do dortové formy s pečícím papírem. Dortovou formu se sušenkovou směsí dej do ledničky na 15 minut. Předehřejeme si troubu na 220 stupňů.


NA POLEVU:

Smíchej zakysanou smetanu, měkký tvaroh, 2 vajíčka, med, chia semínka, citrónovou šťávu a trocha zázvoru. Aby směs nebyla úplně hustá rozmixuj ji trochu a přidej trošku kokosového mléka.

Korpus vyndáme z ledničky a zalijeme ji citrónovou směsí. Vložíme do trouby a pečeme 15 minut při 220 stupních, poté teplotu snížíme na 135 stupňů a pečeme 70 minut. Jakmile uběhne určitý čas, nechejte cheescake hodinu ve vypnuté rozehřáté troubě ( z důvodu aby cheescake nepopraskal). Poté dáme skoro hotový cheescake do ledničky na noc. Ráno můžete tuhle pochoutku snídat.
Chtěla bych říct, že med můžete nahradit i cukrem nebo jiným sladidlem. Vše záleží čistě na Vás.
OOTD - Autumn sweatherweather

25. října 2015 v 9:15 | Nelly Cadlenson |  Outfity


Jeans - Cameiu // Shirt - Amisu // Jacket - Amisu // Waistcoat - H&M

Nebuď hodná holka & #LoveYourselfFirst

14. října 2015 v 19:17 | Nelly Cadlenson |  Ostatní

Kolem Vás se povaluje tisíc milion kapesníků, které jsou promáčené slzama a rozmazané řasenky. V duši prázdno a v hlavě opakující se otázka: ,,Proč?" Tenhle pocit zažilo mnoho dívek i žen. Ten pocit zjištění, že Vaše láska Vám vrazila nůž do zad. Říkáte si, co jsem udělala špatně, že mě musel podvést. ,, Co jsem udělala, že mě už nemiluje?"
Když se dívám kolem sebe, připadá mi, že většina holek je s klukem, kterého ani pořádně neznají a je s ním jen proto, aby nebyla sama.I když je neustále hádání a ustupování únavné, nedokážete utnout vztah s dotyčným, protože Vy teoreticky nemáte strach o to, že ztratíte osobu, kterou milujete. Ztratíte svůj koníček, co Vás naplňuje, a to je Vaše milovaná osoba, pro kterou dokážete udělat vše na světe. Kvůli ní zrušíte svou hodinu zumby, jenom abyste mohla být s ním. Je nám celkem jedno, že dotyčný/á kouří, je náladový, sobecký nebo lakomý, jsme prostě zamilovaní. Tolerujeme věci, které nesnášíme, ale pro toho, koho milujeme, jsme schopni udělat všechno.
Je to docela jednoduché. On se stal středem Vašeho vesmíru. A tady začíná velký problém - začíná se s Vámi nudit.
Ano, pojďme tedy k tomu jádru věci - proč. Ženy jsou celkově nastavené tak, aby o druhé pečovaly, protože ony snesou víc jak muži - rodí děti, dostávají na sebe větší tlak ze všech stran jak z práce, tak z rodinného prostředí. Chceme mít všechno perfektní a být ty správné ženy, co jsou ,,perfektní". Co jsi ale pod pojmem perfektní představíte? Samozřejmě že ženu, která je krásná, chytrá, má dobré pracovní postavení, vaří, uklízí,pere, je milá, věrná a hodná. A právě ta poslední vlastnost je ta špatná, kterou nesmíme mít. Není to ve smyslu být zlá a protivná furie, která každému znepříjemňuje den i sama sobě. Mám na mysli tu, která umít být mrška. To znamená, že umí být sobecká, má ráda sama sebe, ví jakou má hodnotu a má své zájmy, kterých se jen tak nevzdá. Nic ji jen tak nepoloží a nenechá si nic líbit. Tohle se právě mužům líbí. Líbí se jim to, že Vy jste pro ně výzva. Nebudete je nudit. Nikdy nebude mít ve Vás jistotu, že Vás doopravdy vlastní, ale že se stále musí snažit a věřte mi, že ho to neunaví. Holky, ženy, zamyslete se nad tím a začněte milovat nejdříve sebe.

Moje oblíbené aplikace 2015

5. října 2015 v 18:00 | Nelly Cadlenson |  Ostatní

Každý v dnešní době žije ve virtuálním světě a prostřednictvím aplikací svůj život zpestřuje. Chtěla bych Vám představit 3 aplikace, které momentálně zbožňuji. Některé budete znát a některé jsou pro Vás neznámé. Určitě mi napište do komentářů Vaše oblíbené aplikace, které máte ve Vašem mobilu.


Instagram


Musím přiznat, že na Instagramu jsem závislá a měla bych se léčit. Je to doopravdy lepší než Facebook. Tady nemusíte číst všemožné statusy Vašich přátel, nezobrazují se zde žádné reklamy a žádné pozvánky ke hrám. Najdete si zde vždy takové fotky a videa na téma, které máte rádi. Je super, že tady můžete sledovat své oblíbené celebrity, inspirace nebo stránky se zdravým životním stylem. Je to super motivace, když vidíte obrázky zdravého jídla a pěkné postavy, které chcete taky mít. Podvědomě to na Vás působí.


Snapchat


Tuhle aplikaci zná pravděpodobně každý. Přidáte si lidi na snapchatu a můžete si posílat fotky a videa z vašeho každodenního života. Je občas sranda posílat si s kamarádkami fotky našich ksichtů nebo videa, kde zpíváme. Doslova se stáváte závislými na tuhle aplikaci, jelikož budete mít touhu neustále zachycovat každičký okamžik Vašeho života s přáteli. Je fajn, že si zde můžete i chatovat. Takže kdo by měl zájem o můj snapchat - nellycadlenson.

A teď se dostávám k mé nejnovější oblíbené aplikaci....

Hiwe


Zbrusu nová aplikace Hiwe inspirovaná chatem z 90. let je aplikace, kde můžete chatovat s kýmkoliv. Stačí pouze kliknout na chatovací místnost na tzv. Memo s Vaším oblíbeným tématem a můžete oslovit lidi, které neznáte. Byla jsem překvapená, jak tahle aplikace funguje, jelikož jsem si nedovedla představit, jak lidé v 90. letech komunikovali. Co se mi na téhle aplikaci libí, je to,že měřítkem popularity nejsou lajky, odběry ani followeři. Vše závisí pouze na originalitě Mema. Jednoduše se zde můžete bavit s kýmkoliv o tématech, které Vás zajímají. Můžete si s uživateli Hiwe psát a také posílat obrázky. Narazila jsem zde na různé mema. Zaujalo mě Memo Tynušky Třešňákové nebo memo určené pro bloggery.

Myslím si, že bude aplikace úspěšná hlavně u teenagerů, protože si zde najdou každé téma, o které se zajímají, anebo si své memo můžou vytvořit sami, a čekat na uživatele se stejným zájmem. Také si myslím, že je skvělý i pro střední generaci okolo 30 let, která by si ráda připomněla své mládí strávené chatováním v 90. letech. Hiwe jde zatím získat na stránkách www.thehiwe.com nebo na Appstoru. Pro ty, kteří vlastní Android, se brzo novinky dočkají.


Také používáte Hiwe?