Květen 2015

OOTD - Spring fresh

31. května 2015 v 11:11 | Nelly Cadlenson |  OutfityDress - Gate// Denim jacket - H&M// Watch - Omaki// Earring - Rossman
Bye, Slovenia [10.5. - 15.5.]

17. května 2015 v 11:13 | Nelly Cadlenson |  Deník

Krásný týden je za mnou a já bych ho nejradši zopakovala znovu. Proč to tak musí rychle utíkat? Měla jsem se tam moc dobře. Ze začátku jsem opět měla nervy, kam jedu a ke komu. Moje hostitelka Katarina se ke mně chovala fakt suprově. Máme podobné zájmy, takže jsme se měli o čem bavit. Bylo super to, že byla ukecaná. Hned první den jsme byli s jejími kamarády venku, ale tam skoro nikdo neumí anglicky. Co jsem si všimla, tak kluci ze Slovinska vypadají doopravdy lépe než holky. Připadá mi, že o sebe víc pečují, lépe se oblékají, jsou načesaní a hlavně mají upravené obočí. Na druhou stranu holky mi připadaly málo upravené, že si na vzhledu tolik nezakládaly. Katarina miluje jídlo, a tak mi furt dávala nějaké dobré jídlo. Jídlo ve Slovinsku bylo vynikající! Je podobné italské kuchyni - samé těstoviny, pizza a maso. Vzala mě do jejich oblíbené restaurace, kde objednala (ani nevím, jak se to jmenovalo) něco jako pizzu, ale nebylo naspod těsto. Bylo oddělené a upečené jako chleba. Byl tam zapečený sýr, ústřice a rajče. Fakt jsem se toho bála, ale moc mi to chutnalo. Tady bílé pečivo je něco jako rituál každého dne. Takže mi nebylo zrovna nejlépe. Aspoň že jsem každé ráno měla müsli.


1. den
Byli jsme ve škole a seznamovali jsme se. Některé tváře jsem už znala ze Španělska, takže jsem byla ráda, že mě poznali. Nejvíc se mi stýskalo asi po Antoniu a Albě ze Španělska. Měli jsme za úkol přednést své prezentace, což si myslím, že se nám to povedlo. Na to že jsme to vůbec necvičili. Já jsem byla s naší prací spokojená. Poté následovaly olympijské hry, ze kterých jsem měla strach, protože tělocvik nemám od 4. třídy a jediné v čem bych mohla vyniknout s nějakými prvky z jógy. Naštěstí to byly kraviny jako skákání pytli, přetahování lana a běhání. Měli jsme poté volný čas a jeli do Krška projít si město. Katarina byla ochotná a ukázala mi skoro všechno.2. den
Jo, zaspali jsme. Nakonec jsme všechno stihli. Byli jsme na výletě v Ljubljaně, kde jsme měli úkoly a tam je splnit. Museli jsme zpívat slovinskou hymnu na náměstí. Byla jsem ve skupině s Pavlou, Guilií z Itálie a Viktorem z Bulharska. Ano mám konečně kamaráda, co se jmenuje Viktor. Trošku jsme se na ty otázky vybodli a šli jsme radši do Lush se podívat. Tam jsme strávili asi půl hodiny a pak jsme šli na oběd do McDonaldu.
Poté jsme jeli k jezeru Bled, kde jsme měli rozchod, ale my jsme dělali hovadiny a máme hodně fotek. Pak jsme šli na Kremmu rezinu, což je úplně boží zákusek podobný českým trubičkám akorát jako plus je tam ještě puding.


3.den
Tenhle den jsme pracovali ve škole na webových stránkách své cestovní kanceláře a také jsme použili materiály z minulého dne. Tenhle den netřeba komentovat, protože tenhle byl hodně zajímavý a zážitky z něj si nechám jen pro sebe.


4.den
Měli jsme trošku sportu - hiking. Vyšlapali jsme na kopec, kde byl hrad Rajhenburg a čekali na ostatní. Zatímco ostatní byli někde ještě v Brežicách, já a Pavla jsme dělali jógu. Poté jsme navštívili hrad a konečně pak čokoládovnu. Všichni jsme si naivně mysleli, že budeme ochutnávat, ale my jsme čokoládu vyráběli. Moc jsem se na to nesoustředila, protože jsme s Viktorem ujídali ingredience. Hlad je hrozná věc. Zbytek dne jsem proležela v posteli, protože jsem měla strašnou alergii. Později jsme se chystali na závěrečný večer. Co se mi líbilo na tomhle večeru, bylo to, že tam bylo hodně jídla. Tancovalo se a zpívalo. Bylo to super a vůbec se mi nechtělo odejít domů.Poslední jsme vyjeli brzo ráno a nejhorší bylo zase loučení. Loučili jsme se snad půl hodiny. Bylo to nezapomenutelný zážitek. Teď jsem zase v Česku a všechno na mě opět padá - samé starosti, povinnosti. Už aby byly prázdniny.

VÍCE FOTEK OPĚT V DALŠÍM ČLÁNKU...Konzultace s Mary Kay

9. května 2015 v 16:59 | Nelly Cadlenson |  Ostatní

Ahoj. Ještě než začnu s článkem, chtěla bych Vás poinformovat o pár důležitých věceh. Za prvé zítra odjíždím do Slovinska, kde budu zhruba týden. Za druhé mám nachystané pár článků, ale je třeba je doladit. Za třetí nebudu mít vůbec čas, protože budeme opravovat barák, a tak musím doma víc pomáhat. Čeká má praxe a musím se naučit výklad a navíc od června začínám pracovat v kavárně. Do konce druháku mám teda rozhodně zaplněný. Když nepočítám další akce...
A teď konečně k článku. V pátek jsme s mamkou navštívili konzultantku Mary Kay v Brně, jelikož mamka vyhrála líčení. Jako druhého člena si vzala mě (samozřejmě že mě, koho jiného?). Bylo to super odpoledne. Strávily jsme v salonu asi 3 hodiny. Nejdříve se nás kosmetička ptala na naše rituály s pletí, odlíčení a krémování. Svůj problém jsem ji vysvětlila, jelikož mě určité produkty svědčí buď na chvíli a za chvíli se problém dostaví znovu. Jak již už víte, mám suchou a citlivou pleť, a tudíž můj první krok k úspěchu je hydratace.


Což samozřejmě znamená pít hodně čistou vodu, ale také správné odlíčení, hloubkové čištění, tonikum a poté krém. Ukázala nám 5 kroků, jak o svou pokožku pečovat. Co máme s mamkou společné je ekzém a suchá pleť. Spolu máme 2 stejné produkty a 2 odlišné, protože já mám radši lehké krémy a mamka hutnější. Musím uznat, že se mi produkty zamlouvaly a byly mi příjemné. Zarazila mě ale vysoká cena, což se dá očekávat. Proto jsem se chtěla zeptat, zdali máte zkušenosti s kosmetikou Mary Kay.Poté nás obě s mamkou nalíčila. Mně doporučila CC krém, jelikož mám pleť barevně hezkou. Jediné jaký problém mám, jsou suchá víčka. Zvolila jsem si barvu očních stínů, ale nebyla jsem si jistá, jestli se to bude ke mně hodit. Zjistila jsem, že jsem zimno-jarní typ, tudíž ke mně jde zlato i stříbro. Po skončení jsme si zašly do KFC na jídlo. Dala jsem si novinku, což jsou kuřecí kousky s rýží. Bylo to suprové. A když bude ten Den matek, koupila jsem mamce košilky v Tezenisu.

Máte zkušenosti s kosmetikou Mary Kay?


HAUL: Duben 2015

2. května 2015 v 20:35 | Nelly Cadlenson |  Móda

Tenhle měsíc jsem si pořídila docela hodně věcí, za které jsem moc ráda. Největší radost mi udělala snad kabelka, kterou jsem koupila ve svém oblíbeném butiku. Stála mě 800 kč, což je celkem přijatelná cena. Je sice těžká, ale zamilovala jsem se do ní, co jsem ji uviděla. Dále jsem si pořídila žluté sako z Internetu, které mě vyšlo asi na
500 kč. Do článku jsem ho nedávala, ale můžete ho vidět v minulém článku. Mezi mé nové kousky patří i dvoje šaty. Jedny jsou z Gatu a druhé z NewYorkeru, kde jsem si taky pořídila květovanou sukni. Ze sukně a šatů z NY jsem hodně nadšená, protože po dlouhé době jsem tady něco našla, co se mi líbí. Šaty a sukně jsou ze stejného materiálu a velice příjemné na dotyk. Na nošení šatů z Gatu si budu muset počkat, jelikož jsou hodně lehké a spíše letní. Pořídila jsem si i tenisky, které jsem neměla v plánu. Jelikož jsem sháněla asi měsíc baleríny, nemohla jsem sehnat. Buď se mi nelíbily, anebo nebylo moje číslo. Když jsem ale našla obchod, kde se mi líbily, tak 39 byla malá a 40 velká. Byla jsem naštvaná, tak jsem si koupila kožené tenisky a myslím, že jsem udělala nejlíp. Nesmí ani chybět něco v kosmetice. Pořídila jsem si nový dlouhotrvající makeup od Rimmel a rozjasňující bázi od Essence. Jak jsem s těmihle produkty spokojená, to se dozvíte v další recenzi, kterou momentálně chystám.