Duben 2015

WHAT THE HELL!

19. dubna 2015 v 18:37 | Nelly Cadlenson |  Deník

Ahoj. Zase po dlouhé době a to jsem slibovala, že články budou v plném proudu. Důvod, proč jsem na blogu neaktivní, je ten, že mi moje sestřička rozbila notebook. Bylo zrovna prvního dubna, kdy se rozbil. Přišla mi SMS do školy od mamky, že nás můj milovaný notebook opustil. Samozřejmě jsem to brala jako apríl. Bohužel to byla pravda. Takže nemám ani nějak přidávat články.
Abych shrnula celé dny, co jsem se neozvala. Tak se toho přihodilo doopravdy hodně, až se celkem divím, že jsem to zvládala. Nejvíc mě ruinuje hlavně škola. Po příjezdu ze Španělska jsem byla opět vybrána na stejný projekt ERASMUS+ tentokrát do Slovinska. Pojedeme v květnu na týden. Nemůžu se dočkat, ale zase máme plno práce. Musíme zorganizovat zájezd pro stážisty, které jsem několikrát provázela po městě. Momentálně před pár dny jsem byla provázet Finy, kteří byli nehorázně tak přátelští a milí. Dokonce nám dali i dárek. To mě málem dostalo, protože to bylo tak moc milé. Společně jsme seděli v kavárně a začali jsme se bavit. Do konce druháku to bude fakt šílené. Hodně jsem se pohoršila ve škole a snažím se to všechno spravovat, jak se dá. Musím přiznat, že nemám zrovna super období, kdy bych všechno brala pozitivně. Spíše propadám k pesimismu. Musím se z toho kruhu dostat, protože mě to fakt už nebaví. Necítím se být ani nijak motivovaná ani nápady na články (trošku představu mám, ale není čas). Navíc je jaro a já si připadám moc unavená. Nemáte někdo super tip, jak takové debilní období přechodit?


Alergie se samozřejmě dostavují a astma jakbysmet. Je to blbý, protože když chci konečně ven sportovat, brání mi v tom moje zdraví. Nebudu na nic tlačit a dávat na sebe velké nároky, protože vím, že bych to nedávala, proto bych se chtěla omluvit. Doufám, že je to k pochopení. Už se těším na prázdniny. Nemám sice žádné plány a hlavně se nemůžu dočkat na nový pokoj, který budu mít během tohodle roku. Už si prohlížím různé dekorace a inspirace pokojů, protože já se v tom budu vyžívat. Snažím si užít jaro, ale moc mi to nejde, ale já se o to pokusím. Aspoň že jsem si zařídila brigádu na léto v kavárně. Nemůžu se dočkat. Včera jsem byla na nehtech za Míšou, co se mnou byla ve Španělsku a suprově jsme si popovídaly. Úplně moc ráda trávím čas povídáním s někým, kdo Vám doopravdy rozumí a nemáte strach něco před ním říct. Nedávno jsem se minulou neděli bavila s babičkou asi 5 hodin. Šíleně to uteklo, ale my jsme měly o čem klábosit. Včera jsme byli s taťkou v Brně na nákupech a já si opět nic nekoupila, protože mi nic nesedělo, ale potkala jsem v Brně Sharlottu. Čím dál víc mám podrážděnou náladu a cítím na sebe velký nátlak ze všech stran. Doufám, že to co nejdříve přejde a všechno bude zase OK. Mějte se krásně.


Jarní produkty + Jak na jarní únavu?

18. dubna 2015 v 21:15 | Nelly Cadlenson |  Recenze


Jaro je v plném proudu. Všechno kvete, probouzí se do nového života a alergikům nastává období pekla. Ano jaro zavítalo do našeho světa a s ním přišly i oblíbené produkty, které mou pleť a vlasy zkrášlují. První budu mluvit o mém oblíbeném drogérkovém krému od Neutrogeny. Tenhle krém jsem zkusila poprvé u mé milované Adélky a doslova jsem se do něj zamilovala, protože tohle je snad první krém, který mě neštípe a nedráždí. Navíc mě hydratuje, a tudíž nemám suchou pokožku. Hodně mile mě překvapil a přemýšlím nad koupí dalšího produktu z téhle řady. Tenhle krém je vhodný teď na teplejší počasí, protože krém je velice lehký a rychle se vpíjí do pokožky. Vřele doporučuji. Cena se pohybuje od 170 kč. Je teda co říct, že mi konečně vyhovuje, jelikož moje pleť trpí atopickým ekzémem, suchým a přecitlivělým podrážděním. Dávám 5 z 5. Dál tu mám peeling od Baley za 70 kč. Je suprový, odstraňuje šupinky z obličeje a taky příjemně chladí. Je určen spíše pro suchou a citlivou pokožku. Určitě ho označuji za favorita jara 2015.
Jelikož mám atopický ekzém, hodně často se mi stává, že mám nateklý obličej a místy hodně suchý. Když jdu ke kožnímu, předepíše mi vždy krém s kortikoidy, které Vám sice na chvíli pomůžou, ale problém nevyřeší a navíc způsobují vedlejší účinky. Rozhodla jsem se svůj zdravotní problém řešit přírodní cestou a docela se mi to daří. Koupila jsem si bambucké máslo, které sice nehydratuje, ale uklidní postižené místo, které mě vždy šíleně svědí. Cena se pohybuje okolo 120 Kč a seženete ho v drogériích, ale i v květinářství.


Když jsem provázela s kamarádkou Finy po Znojmě, dostali jsme od nich dárky za ochotu provázení. Byla jsem nadšená ze šamponu a kondicionéru, který nám dovezli. Tyhle produkty jsou určené pro suché vlasy, což se teď bude hodit. Nemůžu tedy určit ani přibližnou cenu.


Další produkt opět souvisí s mým ekzémem a alergiemi, protože na jaře je to občas nesnesitelné. Všimla jsem si, že každé jaro jsem nehorázně unavená a bez energie. Většinou ve slunečných dnech ležím doma zachumlaná do peřiny. Mívám oteklé oči, sennou rýmu, jsem unavená a hodně jím. Nedávno jsem se ale dozvěděla o chlorele, která slouží k detoxikaci těla a také upravuje trávicí trakt člověka a hodně důležité je to, že podporuje imunitní systém, který teď na jaře mám hodně oslabený. Koupila jsem ji za 180 Kč v lékárně a hodně moc důležité je přečíst si dávkování. Maximálně můžeme použít 15 tabletek denně. Taky velkou roli hraje rozložení tabletek, já třeba dávám 5 ráno, 5 odpoledne a 5 večer.
Dále mi pak teta dovezla pravý zelený čaj z Indie, kterým se láduju každý den, a už mi hodně ubývá. Zelený čaj je velice silný antioxidant a mám hned několik důvodů proč ho pít. Je vhodný na hubnutí, dokonce i chrání zuby před kazem a snižuje riziko kardiovaskulárních chorob. Dále mi moje skvělá kamarádka Míša poradila čaj z kustovnice čínské aneb čaj Goji, který mi poprvé připadal hodně nechutně, ale časem jsem si zvykla. Kustovnice je další super nabuzovač energie a snažím se ji pít každé ráno místo kafe. Cena 100 g se pohybuje kolem 60 Kč. Mou oblíbenou pomádou se stala Himalaya, kterou mi teta dovezla z Indie, ale doopravdy skvělá a taky chladí.
A poslední nakonec jsem si nechala knížku od filozofa Osha s názvem ,, Harmonie těla a mysli", kde píše o tom, jak lidé ztratili kontakt se svým tělem. Chtějí po něm, aby vykonávalo velké výkony, aby bylo dokonalé, ale nikdy mu nepoděkovali, jak je nádherné a tak pracovité, že takhle slouží. Taky zde píše, že naše mysl nás od naše těla odděluje a tak vzniká odloučení duše od těla. Hodně mě zaujalo to, jak popisuje zlost člověka. Ten, který své city nedává najevo a dusí je v sobě, tím pádem pouští do svého těla jedy. Když máme zlost, máme jí nechat volný průběh. Musím uznat, že mi tahle knížka hodně otevřela oči, což jsem momentálně potřebovala.
Co bych Vám doporučila na jarní únavu? Nedávejte na sebe teď moc starostí, buďte v klidu, sportujte a buďte častěji ve společnosti. Neberte na svá záda víc závaží, protože ho momentálně neunesete. Začněte u sebe doma - proveďte generální úkild Vašeho pokoje. Hodně štěstí s překonáním jarní únavy.