Prosinec 2014

Vánoce 2014 + What I got for Christmas ?

28. prosince 2014 v 22:12 | Nelly Cadlenson |  Deník

Je to za náma. Neuvěřitelně to uteklo, až je mi z toho špatně. Před Vánocemi jsem neustále nestíhala, furt jsem něco zařizovala a pomáhala mamce. Najednou je po všem a já cítím takové to divné prázno. Už je klid a mně to vadí. A jak bych popsala moje vánoční dny ? 24.12. jsem vstala už o půl 7, protože jsem se nemohla dočkat. Přesně jsem měla načasované, že o půl 8 hraje moje oblíbená pohádka Grinch. Pak jsem se dívala na Mr. Beana, kterého nikdy na Vánoce nesmím vynechat! Docela mě mrzelo, že nehrály Chobotničky z druhého patra, ale zkoukli jsme druhý díl. Připadalo mi, že to nehorázně utíká. Než skončily všechny mé oblíbené pohádky, už byla jedna hodina. Společně s rodiči jsme šli na hřbitov a poté udělat chlebíčky. Pak už ten čas utíkal, že se nedal ani zastavit. Snad hodinu jsem si vybírala, co si dám na sebe. Myslela jsem si, že šaty, které mi byly před 2 měsíci, mi nyní budou. Ale?! Byly mi velké. Tak jsem se naštvala a stáhla si je sichrlajzkou. To jsem ale neměla dělat, protože jsem si je akorát zničila. Večeřeli jsme po páté hodině a snad poprvé jsme obědvali co nejdéle. Letos se rozdávání dárků ujal bratr. Rozbalování uteklo snad nejrychleji. Dostala jsem hodně věcí - kosmetiku, oblečení, hodinky, parfém, knížky ( Papírová města a kuchařka), fén na vlasy, diář, peníze na mobil a do Španělska. Z dárků jsem měla ohromnou radost. Nejvíc jsem dostala kosmetiky - sprchové gely, šampony, deodoranty, řasenky, krémy, EOS a spreje Victoria Secret. Večer jsme s kamarádkami zavítaly také do kostela na půlnoční, kde jsme samozřejmě byly jenom chvilku, jelikož nám byla zima. Byla jsem vzhůru do čtyř do rána, protože jsem si pustila Sám doma 2. U toho se mi moc dobře usínalo.
Co mě nejvíc mrzelo bylo to, že nebyl zase sníh. Letos jsem totiž vůbec nezachytila, že jsou Vánoce. Na Moravě žádný sníh a pařák jako na jaře. Když jsou 3 dny po Vánocích, najednou sněží. Toto mě dokáže hodně namíchnout! Cukroví u nás ubývá doopravdy rychle a ovoce jakbysmet. Je mi moc líto, že už to skončilo, protože se na Vánoce těším celý rok.
Přijela také teta z Anglie a dovezla nám strašně nádherné kartičky se přáním do nového roku ( prý je to u nich taková tradice) a samozřejmě tunu kvalitní čokolády, kterou jsme se ládovali celý víkend. Co mě ale nejvíc trápí, je telefon. Pořád nevím, který si mám koupit. Chtěla jsem si koupit SONY Z1 nebo Huawei. Musím o tom pořádně popřemýšlet, protože jsem strašně moc nerozhodná. Užívejte si poslední týden prázdnin. Ahoj.

Jaký telefon máte a jste s ním spokojené ?Já & moje vánoční strava + recepty

22. prosince 2014 v 21:56 | Nelly Cadlenson |  Lifestyle, recipes, lose weight

Začal vánoční čas. Všude voní cukroví, skořice a vanilka. Vůně Vám dodá chuť k jídlu. Nejradši byste všechno, co vidíte, naházeli do žaludku. Je možné tomuhle pocitu předejít. Jsou Vánoce a můžete si dát, co chcete. Občas mě poslední dobou honí mlsná, protože je zima. Nudím se, a proto jím. Ruku na srdce. Od prosince si dopřávám věci, které bych si dopřávat neměla ( cukroví a čokoláda), ale nelituji toho. Nečekejte tedy žádné healthy recepty.
Během celého dne se snažím dostat do sebe co nejvíce tekutin (zvláště čistou vodu), protože přes Vánoce mám furt tendenci všechno jíst. Když se napiju vody, tak nemám ani potřebu vše, co vidím, jíst. Dál pak hodně často snídám se skořicí. Ráno většinou jím ovesnou kaši s banánem, do které si skořici vždy přisypu. A proč? Nejen že pomáhá při hubnutí, ale dokonce zrychluje metabolismus. Navíc je to typická vánoční vůně.


Dál je pro mě nejhorší odolat cukroví. Já cukroví miluju a nedokážu si Vánoce bez něj představit. Dělám jednu chytrou věc, že nahrazuji bílou mouku celozrnnou. Upekla jsem si letos vlastní perníčky, které neobsahují žádný cukr ani bílou mouku. Dala jsem tam med a celozrnnou mouku, i přesto jsou perníčky sladké ( pro mě). Každopádně nemůžu odolat lineckému od babičky, protože to je tak strašně moc dobré! Mezi mé oblíbené druhy cukroví patří čokoládové makronky, vanilkové rohlíčky, sádlové tlamy, karamelové mandle a mnoho dalších.
S mamkou jsme také dělaly kuličky ze Salka. Chutná to úplně stejně jako Raffaelo. Je to sice kalorická bomba, ale když hřešíme, tak aspoň pořádně. Podle mě nevadí, když si dáte trochu víc sladkého na Vánoce. Vánoce jsou jednou za čas a tohle jídlo si zasloužíme.

Salkové kuličky


Budeš potřebovat:
  • 200g mletých mandlí
  • 100g sušeného mléka
  • 1 plechovka Salka
  • kokos na obalení
  • mandle loupané

Sušené mléko promícháme s mletými mandlemi. Přidáme kondenzované mléko a promícháme. Směd dáme na hodinu do ledničky. Poté tvarujeme kuličky, kdy loupanou mandli vtláčíme do kuličky a poté obalíme ve strouhaném kokosu. Poslední fází receptu je plnění kuliček do košíčků.Na jednom YT kanálu jsem viděla super recept s marshmallow a je moc vynikající. Je to sice trošku lepkavé, ale moc moc dobré. Většinou z toho měl vzniknout marshmallow zákusek, ale já jsem to nazvala MARSHMALLOW PIZZA, protože když se na to podíváte, trochu to tak jako pizza vypadá.
Hodně důležité je vědět, co si dáte za jídlo. Já si to furt plánuju, protože kdybych si to neplánovala, tak sním vše, co vidím. Zkrátka bych se nemohla zastavit. V hlavě si sestavuju takovou krabičkovou dietu. Důležité je, abychom zajistili pravidelnost přísunu potravy.
Co k Vánocům patří, jsou i chlebíčky a jednohubky, které přímo zbožnuji ( musí být s kuřecí šunkou a česnečkou).
Letos mamka uviděla super recept na krabí pomazánku a je fakt výborná a hlavně lehká. Moje chlebíčky tedy budou ze žitného chleba, krabí pomazánky a kuřecí šunky.


Budeš potřebovat na krabí pomazánku:
  • půlku pórku
  • bílý jogurt
  • 2 vaničky majonézy
  • krabí tyčinky
Krabí tyčinky si nakrájíme na kostičky. Poté nakrájíme na kolečka pórek. Obě suroviny vhodíme do mísy. Všechny zmíněné ingredience smícháme dohromady a je hotovo.


Máte rádi brambůrky nebo zkrátka něco, co křupe? Už od září jsem měla strašnou chuť na brambůrky, a tak jsem si vzala knäckerbrot a dala na něj plátek sýra Eidamu. Dala jsem dílo do mikrovlnky a voilà. Měla jsem super křupavou placku. Můžete dát sbohem chipsům, křupkám a slanému pečivu. Skvělé jsou i ořechy. Je jedno, jestli mandle, vlašské ořechy, lískové ořechy, kešu nebo pekanové ořechy. Všechny jsou zdravé a tučné ( ALE! obsahují zdravé tuky, které tělo potřebuje). Stačí hrstka a jste doopravdy sytí. Nejhorší je, když mám před sebou sáček vlašských ořechů. To potom nemůžu přestat jíst.A hlavně bychom měli mít trochu pohybu, když se budeme ládovat. Stačí 30 minutová procházka zasněženým parkem nebo jednoduchá cvičení. Vzhledem k tomu, že u nás na Moravě není žádný sníh, jezdím občas na kole svoji oblíbenou trasu. To by bylo zhruba asi všechno. Přeji Vám nádherné Vánoce a hlavně málo přibraných kil. Budu se snažit ozvat se co nejdříve.


What's up & Christmas is knocking at my door [13.12.2014]

13. prosince 2014 v 20:02 | Nelly Cadlenson |  Deník

Ahoj. Ještě než začnu všechno líčit, tak jsem Vám chtěla říct, že tento článek píšu už po třetí, protože poprvé se mi vypl sám blog, podruhé se mi vypl počítač a do třetice se mi sekl celý Chrome. Vidíte, i přesto ho píšu už po čtvrté. Že by do čtvrtice všeho dobrého ? Nejhorší, ale bylo, že se mi to vždy seklo.To mě nejvíc naštvalo. Nebudu se tedy rozčilovat a rovnou jdeme na věc.
Tou první věcí je můj článek o hubnutí, který jsem psala nedávno. Měl hodně velkou úspěšnost, že se objevil na titulní straně portálu blog.cz, což mě hodně potěšilo. Aby toho nebylo málo, tak se můj článek objevil i v novinách Znojemska, kde jsem souhlasila se zveřejněním. Přišlo to nečekaně jako rána. Řekla jsem si, proč ho nezveřejnit v novinách, třeba někomu pomůže a bude lidi motivovat. Také mi přišlo mnoho nehezkých otázek, nad kterými jsem se ani nepozastavila a vždy jsem si to vyložila jako závist. Na blogu se objevilo spíše více kladných komentářů, za které moc děkuji. Někdy se mě lidi ptali na to, proč jsem ho dala do novin a proč machruju. ALE já jsem tento článek nenapsala za účelem, abych machrovala, že jsem něco dokázala. Nic jsem nedokázala! Jenom jsem lehce změnila můj život. Dokázala jsem něco pro sebe, ne pro Vás. Snažila jsem se lidem ukázat, že i ten člověk, který si nevěří a myslí si, že má slabou vůli, může dokázat věcí. Chtěla jsem, aby článek motivoval a podporoval lidi v tom, co dělají.Dále jsem se společně s mojí kamarádkou Anežkou zúčastnila kosmetické soutěže v Jihlavě, kde jsem šla Anežce za modelku. Líčila mě na téma Fata Morgána. Tvrdě jsme na tom pracovaly (já musela řádně sedět na židli) skoro každý den. Osobně jsem si soutěž užila do poslední kapky. Nakonec se Anežka umístila na 8. místě, což si myslím, že je nádherné místo. Plus k tomu jsme dostaly pochvalu od pana Bauera, nejlepší vizážista vůbec. To mě potěšilo nejvíc. Bavilo mě i pózování, které trvalo 15 minut. Byla jsem si hodně nejistá, jelikož všechny holky stály s nahozenou pozou. Nejhorší bylo, že na nalíčení měly kosmetičky jenom 55 minut. Taktak jsme to stihly. Chtěla bych sem Vám dát fotky, ale teprve se na nich dělá. Tady jsou fotky z příprav.


Den před soutěží jsem navštívila čajovnu, kde jsem objevila svou životní lásku pitu Bertele. To je úplně
výborný! Anežko, jestli to čteš, tak ti moc děkuji za super objev a ještě před Vánocemi na ni zajdemr. Je to vlastně arabský chléb s balkánem a kukuřicí. Mohla bych se toho ujíst k smrti.
Říkám Vám, že takový fofr a stres jsem snad nikdy nezažila. Ve škole je to čím dál horší. Samé testy, projekty a referáty mi doslova ničí moje plány. Hodně jsem zameškala v ekonomice, tudíž budu dělat opravné zkoušky, což mi vadí, protože se všechno zase učit. To se mi doopravdy nechce. Těšila jsem se na 9. prosince, kdy měl všechen stres skončit. Ale jakmile odeznělo 9. prosince, a já si naivně myslela, že budu mít klid a budu se moct těšit na Vánoce, mi bylo oznámeno, že pojedu společně s dalšími třemi studenty do Španělska, kde budeme prezentovat náš projekt, na který máme během vánočních prázdnin a celý leden pracovat. Byla jsem z toho trošku v šoku a váhala, jestli mám jet. Nakonec hádejte, jak jsem se rozhodla. Ano. Přidala jsem si další starost! Myslím, že budu strašně moc nervozní a mít strach. Budeme bydlet v rodinách a komunikovat jenom v angličtině. Prostě si opět něco zkusím. Jak zní moje nové pravidlo - ,,Známky mě nenakrmí, zato zkušenosti a praxe ano.".


A jak si užívám vlastně vánoční čas? Nemám ještě koupené dárky. Hlavně nesnáším vánoční nákupy, protože všude je moc lidí. Všichni se někam cpou. Rozhodla jsem se, že letos si na Vánoce přeju peníze, abych si mohla koupit telefon. Jsem pevně rozhodnutá, který si koupím, ale podle mě se ještě víc zlevní až po Vánocích. Dále mě naštval televizní program. Chápete, jak můžou dávat Sám doma v pondělí večer? Vždy hrál o vánočních prázdninách. Jsem tak naštvaná, a proto se budu dívat na JOJku, kde ho budou dávat v takovou dobu, ve kterou chci. Já vím, že jsem náročná, ale já si Štědrý den nedovedu představit bez Kevina. Vánoce mají smysl, pokud si pustíš Sám doma.


Výzdobu pokoje mám už hotovou a dala mi docela práce ( přinesla jsem nazdobený stomeček z minulého roku a zavěsila vánoční světýlka). Ještě jsem kupovala vanilkové a jahodové svíčky z Ikey, které mě stály pouze 20 kč. Pro jistotu jsem si jich nakoupila víc do zásob, protože jsem svíčkofil. Celý pokoj mi voní svíčakama. Jdu péct s babičkou dietní perníčky a potom se budu dívat na nový díl Prolhaných krásek. Zítra mě čeká zase vánoční blázinec v Brně. Držte mi palce!