Jak jsem zhubla 14 kilo ?

8. listopadu 2014 v 9:05 | Nelly Cadlenson |  Lifestyle, recipes, lose weight

Už jako malá jsem nebyla zrovna štíhlé dítě. Vždycky jsem měla kila navíc. Často jsem dostávala přezdívky typu buřtík, paštika a prasátko. Když jste malí, je Vám celkem jedno, jak vypadáte. Čím jste starší a jdete do puberty, tím víc Vás vaše váha zajímá. Když jsem byla v 6. třídě, hodně jsem se vytáhla. Nebyla jsem tolik při těle. Horší to ale začalo být o minulých prázdninách. Všechno, co jsem viděla, jsem doslova zhltla. Každý pátek jsem jezdila k taťkovi, který nám vždy nakoupil sladkosti. Já si samozřejmě nakoupila všemožné sladké žvýkačky, pendreky, čokolády a brambůrky. To vše jsem byla schopná za jeden večer sníst. Moje váha začala stoupat. Z 63 kilo jsem během prázdnin měla 67 kilo! Úplně jsem se zhrozila řekla si, že přestanu tolik jíst.
S nástupem do prváku se mi to, ale vůbec nedařilo. Ve škole jsem moc nejedla, protože ty začátky byly pro mě docela stresové. Až jsem přišla domů, což bylo kolem 16 hodiny, pak jsem začala s jídlem. Můj problém byl to, že jsem jedla ve velkých porcích a víckrát za den. Další problém byl to, že jsem vůbec nesnídala. Znáte to, když máte nervy, a tak nic do žaludku nedostanete. Což bylo špatný, protože ,,moji snídani", důležité jídlo dne, jsem si nechávala až na večer.
Nebyla jsem úplně při těle. Někteří lidé jsou na tom hůř, ale nejhorší bylo, že jsem se ve svém těle necítila dobře.
Nosila jsem volné oblečení velikost XL, i když jsem měla L. Chtěla jsem nosit volné a pohodlné věci. Docela jsem byla naštvaná, že moje věci, které mi bývávaly jsou mi už malé. Všechny moje věci jsem darovala mojí mamce, protože mamka byla hubenější o 10 kilo než já. Když jsem byla hubená, půjčovaly jsme si věci, ale teď jsem na to mohla zapomenout.
Nesnášela jsem ani nakupování, protože pokaždé neměli moje číslo nebo mi to bylo moc malé. Když jsem se na sebe dívala ve zkušební kabince, tak mi nebylo zrovna do smíchu. Spíš jsem byla víc zakomplexovanější. A jídlo bylo tím nejlepší utěšovadlem. Pamatuji si, že v prváku se má váha opět zvýšila na 72 kilo. Nějak jsem byla smířená s tím, že už to zpátky neshodím. Neměla jsem ani žádnou motivaci po neúspěšných snaženích. A tak jsem prostě zase jedla. Jedla a jedla a radši se ani nevážila, jelikož jsem měla strach, jaké číslo na mě vybafne. Pamatuji si, že při posledním vážením jsem měla 74 kilo.

Leden 2014 - 74 kilo - ???

Když jsem si na školu zvykla, tak jsem začala jíst hodně i ve škole . Kupovala jsem si každé ráno sladké pečivo jako croissanty, koblížky, plundry atd... Většinou mi svačina nestačila, tak jsem si chodila občas kupovat do naší kantýny a potom mě čekal školní oběd. Za další dvě hodiny jsem si cestou domů kupovala další sladké pečivo nebo anglické rohlíky. Od té doby moje váha klesala a pak zase stoupala. Jednou jsem měla 72 a pak zase 74.
Jednoho dne když mi nebylo zrovna nejlíp, jsem se rozhodla, že s tím skončím. Představila jsem si můj žaludek, jak musí trpět. Představila jsem si všechno jídlo, co jsem snědla, jak se točí v mém žaludku. Přestala jsem uvažovat stylem CHCI ZHUBNOUT, protože ten Vám nepomůže spíš Vás potopí. Moje motto znělo CHCI MÍT ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL. Chci mému tělu dodat potřebnou energii. Nejhorší je, když chcete zhubnout, že si kladete moc velké cíle. Musíte začít doopravdy pomalu. Pokud chcete zhubnout, musíte to mít v hlavě spořádané, co chcete dosáhnout a proč toho chcete dosáhnout. Hubnutí začíná v hlavě. Pokud děláte něco, co ostatní říkají, že pomůže, ale sami o tom nejste přesvědčení, nikdy to nepůjde.

Červen 2014 - 64 kilo

Začala jsem tedy vynechávat sladkosti. Úplně jsem je omezila. Parkrát za čas jsem si dala třeba Kinder Bueno, ale mou sladkostí bylo Müsli s mlíkem. Každé ráno jsem si ho připravovala. Doslova jsem byla ujetá na téhle potravině a stále jsem. Snažila jsem si jídlo rozvrhnout na 6 porcí po každých 3 hodinách. Ze začátku se mi to nedařilo. Ráno jsem snídala ovesnou pochoutku a poté jsem si místo sladkého pečiva kupovala cereálku se sýrem v Karlově pekárně. Určitě to bylo lepší než koblížek. Při hubnutí je důležité zjistit z čeho tloustnete. U mě to byl samozřejmě cukr a bílá mouka.
Nejhorší pro mě bylo zvyknout si na čistou vodu. Říkám Vám, že nikdy v životě jsem čistou vodu nepila. Ohrnovala jsem nad ní nos. Vždy jsem dala přednost nějaké levné minerálce, protože byla sladká. Návyk na čistou vodu byl pro mě docela těžký a jsem ráda, že jsem to zvládla. Ze začátku jsem si chystala vodu s trochou šťávy. Postupem času, kdy jsem omezila i sladkosti, jsem tolik toho cukru nepotřebovala. Další týden jsem zkusila čistou vodu s citronem. Do svého jídelníčku jsem zařadila ovoce a zeleninu. Zeleninu jsem odjakživa měla ráda, ale vždy jsem byla líná si ji nakrájet, proto jsem vždycky sáhla po sladkém, protože bylo lehké roztrhnout obal a jenom se utápět v té hnusné cukrové nekvalitní čokoládě. Myslím, že v březnu 2014 jsem začala zdravě jíst. Nikomu jsem o tom neříkala, že chci zhubnout, protože vím, kdybych to někomu řekla, tak by se mi to nepodařilo. Jak se říká : Neříkej to, co budeš dělat, ale co jsi udělal. Ani na blogu jsem o tom nepsala. Zkrátka nikdo o tom nevěděl. Možná moje kamarádky si všimly, že nosím do školy healthy svačiny. Nosívala jsem s sebou nakrájenou zeleninu nebo ovoce, což u mě nebylo normální. Už od dubna jsem neměla bílý rohlík. Jedla jsem jenom tmavé a celozrnné rohlíky nebo žitný chléb.
Takový šok mé tělo nečekalo a váha šla zázračně dolů z 72 na 68 kilo. Byla jsem šťastná, že tam konečně vidím tu šestku. V ten moment mě to víc a víc motivovalo. Hodně jsem pila a snažila se jíst v menších porcích. Začla jsem se sebou být spokojenější. Koupila jsem si oblečení velikosti M a byla šťastná, že se mi daří. Začala jsem nosit uplejší věci a víc o sebe dbát. Někteří v mém okolí byli docela překvapeni, co se semnou děje. Neměla jsem na to žádnou odpověď jenom čistou radost. Začala jsem milovat nakupování. Mohla jsem si dovolit nosit i jinačí věci, než jsem nosila. Váha šla pořád dolů a do konce školního roku jsem měla 65,5 kilo. Když si i ostatní všimli, že jsem zhubla, hlavně moji rodiče, mamka zpátky vytáhla věci, které jsem ji darovala a nutila mi je si vyzkoušet. Měla jsem pořád kecy, že mi to nebude, že jsem pořád při těle. Když jsem si oblekla kraťase, které jsem nosila před 2 lety, byla jsem opravdu překvapena. Všechny věci jsem znovu oblekla. Celý červenec jsem jezdila na kole. Když bylo pěkně, pořád jsem jezdila. Jízdu na kole jsem si doslova zamilovala. Jezdila jsem společně s kamarádkou a většinou jsme ujeli okolo 20 km. Vůbec jsem se nešetřila. I když je zima, jezdím. Začala jsem chodit na PowerYogu. Také začínám cvičit i doma. Teď už musím jenom posilovat. Jsem strašně ráda, že jsem to nevzdala. Nikdy jsem nevěřila, že bych toho mohla dosáhnout.

Pokud máte nějaké otázky nebo chcete nějaké podrobnější články napište na ASK.

Poslední den prázdnin - 62 kilo


Dnes je 7. listopadu a moje váha je 59,5 kg a výška 178 cm.


NOVĚ ! Video o tom, jak jsem to dokázala :)

 

40 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (114)
Zobrazit starší komentáře

101 Andrea Andrea | Web | 12. listopadu 2015 v 8:12 | Reagovat

Pěkný článek a silná vůle. Gratuluji. Ty fotky jsou silně motivační! :-)

102 Verča Verča | 23. prosince 2015 v 23:03 | Reagovat

Ahoj, chtěla bych ti napsat, že tvoje proměna mě inspirovala. Měla jsem to uplně stejné, v prváku jsem vážila 74,5 kilo. Tvůj článek mě natolik inspiroval, že jsem se rozhodla pro změnu. Řekla jsem si, že musím vytrvat a taky se to podařilo. Začala jsem cvičit a lépe jíst - po Vánocích 2014 jsem začala a teď před Vánoci 2015 vážím 60kg. Jsem hrozně ráda, že jsem narazila na tvůj článek a myslím, že zrovna tvůj článek by inspiroval mnoho lidí ke změně. Moc ti děkuji. Jsi mým velkým vzorem! Krásné Vánoce. :-)

103 lifewithsophie lifewithsophie | Web | 30. prosince 2015 v 16:46 | Reagovat

já jsem jako malá bylo opravdu hubená. Někdy když se kouknu na to, kolik sem vážila pře 2 roky tak se divím, Problém nastal, když jsme přestala jíst normální večeře a místo toho jedla brambůrky. Nějak se mi povedlo všimnout, že mé břicho bylo až moc špekaté a začala jsme něco dělat. Zdravý životní styl je teď mou vášní a obejdu se i bez brambůrek!

104 Theta Theta | E-mail | Web | 9. dubna 2016 v 22:26 | Reagovat

Krásné výsledky! Gratuluju! Já jsem začínala na o dost vyšší váze (99 kilo), takže bude trvat, než se dostanu na normální váhu, ale důležité je neuspěchat to, nemít zhubnutí jako primární cíl, přesně jak píšeš. Taky se snažím jít cestou zdravého stravování a díky tomu jsem už zhubla 15 kilo (za 8 měsíců), ráda bych aspoň dalších 15, tak jsem zvědavá, jak dlouho to bude trvat.

105 Sue Sue | E-mail | Web | 14. dubna 2016 v 21:46 | Reagovat

Wow, gratulace.
Tedy, jestli jsem to správně pochopila, vynechávala jsi sladké, pila jen čistou vodu, začala snídat + jíst zdravé jídla... a váha šla dolů... A když jsi s takovým stylem začínala, začala jsi i nějakým způsobem cvičit nebo tak? (kromě toho kola) Nebo až teď?

Začala jsem taky na sobě pracovat, začala jsem chodit do fitka, vždy když byla pauza ve škole (x hodinová) ale bohužel teď jsem 3 x fitko vynechala a mé tělo se doslova zbláznilo - začala jsem opět nehorázně jíst...večer... :( a nevím co s tím už prostě.... :D jestli se na to úplně vykašlat nebo se nažit dál... Jde o to , že já jsem strašně zdechlý člověk... a když něco dělám a najednou se něco pokazí, hned ztrácím chuť v tom pokračovat...

106 Janka Janka | 14. dubna 2016 v 21:58 | Reagovat

Tak za toto máš naozaj u mňa veľký rešpekt :) len tak ďalej, veľmi ti držím palce

107 Shimi Shimi | 17. května 2016 v 14:36 | Reagovat

Ďakujem <3 a hlavne gratulujem ... je vážne pekné  vidieť ľudí ako si idú za tým svojím.

Mám pocit , že som si omnoho istejšia vo viacerých veciach, takže vážne dakujem :)) nič ma ešte tak neoslovilo ..

108 Terka Terka | E-mail | 17. května 2016 v 15:39 | Reagovat

Skvělý článek! Jsem na tom podobně, jako jsi byla kdysi ty. Skoro ve všem, co jsi napsala jsem se našla.
Například s čistou vodou jsem kdysi mívala taky hrozné problémy, pila jsem prakticky jenom minerálky a občas čaj. Dnes piji prakticky jenom čistou vodu a čaje. Minerálku jsem neměla ani nepamatuju a dokonce i když ji vidím ležet na stole, tak si dám raději tu vodu.
Rozhodla jsem se tedy, že tvých rad využiju a zkusím to. Je pravda, že asi před rokem se mi podařilo zhubnout asi 7 kilo, což bylo super, ale bohužel jsem to nabrala zpátky a co hůř, nejsem nyní na původní váze, mám ještě o 4 kila víc!
Chtěla bych ti jednak pogratulovat k tvému úspěchu a jednak taky poděkovat za tenhle článek, protože ve mně probudil novou naději. Jsem si jistá, že to dokážu. Již minule jsem tomu byla blízko a tentokrát si to utéct nenechám!
Měj se a ještě jednou děkuju! :-)

109 onlinelive onlinelive | 24. října 2016 v 21:44 | Reagovat

Děkuji za motivaci :-D

110 kapriolwtm kapriolwtm | E-mail | Web | 17. března 2017 v 17:24 | Reagovat

Здравствуйте товарищи!
ОДО «БИТЕХ» работает на рынке с 2005 года. Более 10 лет компания является одним из самых надежных и стабильных поставщиков спецодежды, спецобуви, перчаток рабочих, рукавиц и средств индивидуальной защиты.
1)<a href=http://biteh.by>спецодежда минск</a> – Рабочий костюм – это не просто удобная в использовании специализированная одежда для ваших сотрудников, но и возможность создать собственный фирменный имидж, выделить вашу компанию из числа конкурентов. Однако зачастую спецодежду используют для более практичных целей – к примеру, для защиты от пониженных температур, повышенной влажности воздуха или в качестве сигнального "маяка" в условиях плохой видимости.
2)<a href=http://biteh.by>летняя спецодежда Минск</a> - Несмотря на достаточно низкие цены, у нас Вы приобретете удобную рабочую одежду высокого качества. Специалисты ОДО «БИТЕХ» всегда помогут Вам правильно подобрать удобную и практичную спецодежду, спецобувь, средства защиты и сопутствующие товары.
3)<a href=http://biteh.by>зимняя спецодежда Минск</a> – На нашем складе всегда представлен широкий ассортимент готовой продукции:
4)<a href=http://biteh.by>спецодежда каприол минск </a> - Мы заботимся о том, чтобы предоставляемый нами сервис был высокого уровня. В этом нам помогает наличие главного офиса, складов для готовой продукции, сети дилеров. Кроме того, мы дорожим своей репутацией и несем ответственность за качество нашего товара.
Увидимся!
<a href=http://biteh.by/>рабочая одежда больших размеров</a>
<a href=http://biteh.by/>магазин спецодежды заводской</a>
<a href=http://biteh.by/>личные карточки учета спецодежды образец</a>
<a href=http://biteh.by/>спецодежда продавцов продуктового</a>
<a href=http://biteh.by/>черные резиновые сапоги женские</a>

111 Klára Klára | E-mail | 3. července 2017 v 14:59 | Reagovat

Ahoj, jím zdravě už nějakou dobu chodím cvičit když je čas, všude se mi podařilo hubnout jen ne na bříšku. Moje dobrá kamarádka mi doporučila fitness korzet z eshopu http://korzetynahubnuti.cz/home/12-korzet-na-hubnuti-cerny.html a za necelý měsíc jsem zhubla přes pas víc jak 6 cm. a zmizela mi bolest zad. určitě doporučuji. osobně používám fitness korzet :-P

112 Tea Tea | 27. srpna 2017 v 13:21 | Reagovat

Ahoj chtěla bych se zeptat ohledně nohou...
Mám velká stehna a tak mě napadlo se tě zeptat co je na ně nejlepší ve smyslu mít je menší. Mohla by jsi mi prosim poradit?
Jinak super článek máš u mě velké puls jsi velká  bojovnice♡.
Bohužel u mě to je  že moje výška je 170 cm ale váha je 72 kg ale všichni si myslí že mám 65 kg a já se cítím trapně když jim mou pravou váhu řeknu.
Ale díky tobě jdu do toho a věřím že to dám jsi skvělá!!

113 Agáta Agáta | 5. července 2018 v 23:51 | Reagovat

Skvělé výsledky, gratuluju! Vždycky, když si něco takového přečtu, tak mě to hrozně motivuje :) Občas si třeba pročítám různé příběhy tady -> https://www.pestryjidelnicek.cz/vase-pribehy/ :-)

114 kencb3 kencb3 | E-mail | Web | Včera v 16:48 | Reagovat

My up to date website:
http://debra.go.telrock.net

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama